válkaČeskoslovenskoobjevy

Atraktivní lidé na atraktivních místech: Takto důvěrně je zachytil Slim Aarons

Atraktivní lidé na atraktivních místech: Takto důvěrně je zachytil Slim Aarons
Zdroj: Getty Images
+ 25 fotek+ 26 fotek

Americký fotograf Slim Aarons se proslavil hlavně focením hollywoodských hvězd a společenské smetánky 50. a 60. let. Řídil se mantrou, že atraktivní lidé dělají atraktivní věci na atraktivních místech, a právě tohle se snažil ve svých snímcích zachytit.

Yvonne Pokorná 9. srpna 2016

Slim Aarons (1916-2006) sice začínal jako válečný reportér poté, co v osmnácti narukoval do armády, ale zkušenosti z bojišť druhé světové války jej přivedly k závěru, že jediná pláž, na niž stojí za to se vylodit, je ta, kterou zdobí krásná, polonahá těla poklidně se opalujících dívek. Po válce proto zamířil do Kalifornie a začal fotit celebrity a společenskou smetánku své doby. Obešel se bez designérů i vizážistů a místo toho prominentní postavy snímal v jejich vlastních šatech a prostředí, kam běžný smrtelník nemohl nahlédnout, tedy v jejich exkluzivních nemovitostech na Palm Beach, na soukromých večírcích či dovolených u moře. A protože byl se všemi těmito celebritami kamarád, chovaly se před jeho objektivem nenuceně, což vtisklo Aaronsovým snímkům punc intimity. “Znal jsem každého,” řekl v roce 2002 v interview pro deník The Independent. “Zvali mě na své večírky, protože věděli, že jim neublížím,” vysvětloval.

Fotografie Slim Aaronse se objevovaly v časopisech Life, Holiday nebo Town & Country a vyšly i v řadě knih. “Je to ztracený svět,” označila dobu, v níž tyto snímky vznikly, Etheleen Staleyová, která ve své galerii některé z Aaronsových prací vystavuje. “Myslím si, že takoví lidé už prostě neexistují,” dodala.

Další články

Zavří­t reklamu