Ze souhvězdí Vozky přišlo šest tajemných signálů, vědci pátrají po tom, kdo je vyslal.

Ze souhvězdí Vozky přišlo šest tajemných signálů, vědci pátrají po tom, kdo je vyslal. | zdroj: messagetoeagle.com


Astronomové zachytili neznámé signály ze souhvězdí Vozky, není to poprvé

TÉMATA: vesmír | záhady | signály

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 01. 2017 | 12:00

Šest velmi krátkých, ale také velmi intenzivních signálů zachytily dva teleskopy. Podle vědců pocházejí ze stejného místa, z jakého už přišly signály v roce 2012. Kdo nebo co je zdrojem těchto signálů, se však zatím neví.

Signály zachytily teleskopy Green Bank v Západní Virginii a observatoř Arecibo v Portoriku. Signálů bylo celkem šest a každý z nich trval pouhé jednotky milisekund. I tak byla ale jejich energie, která je vyslala, mimořádně silná, a rovná se zhruba energii, kterou vyzáří Slunce za jeden den. Podle odborníků signál pochází ze souhvězdí Vozky, které je od Země vzdálené 3 miliardy světelných let. 

V roce 2012 byly ze stejného místa zachyceny další signály. Celkem jich bylo od roku 2007 sedmnáct. Vědci stále netuší, co je zdrojem těchto signálů. Mohla by to být neutronová hvězda, která vyzařuje v jakýchsi záblescích mimořádně silné energetické pulzy, ale jistotu zatím vědci nemají. Proto stále nelze vyloučit ani možnost, že signály vyslala neznámá civilizace, čemuž by nasvědčovalo třeba to, že se signály opakují, byť rozhodně ne pravidelně. Kdo nebo co signály vyslalo, tak zatím stále nevíme. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 01. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu