Objekt s podivným názvem LSQ14fmg zaujal astronomickou obec. Jde o velmi vzdálenou a velmi velkou umírající hvězdu, která právě explodovala jako supernova. Tuto supernovu objevil sedmatřicetičlenný mezinárodní vědecký tým pod vedením astrofyzika Erica Hsiaose z Floridy.
Vědci pozorovali explozi, při které došlo k silnému záření. Supernova začala pomalu zářit a stávat se jasnější, až šlo konstatovat, že to byla nejzářivější exploze v této třídě supernov. „Popravdě řečeno, byla to velmi výjimečná událost. Naše vysvětlení je rovněž zajímavé,“ uvedl Hsiaos.
Některé supernovy explodují s tak obrovskou silou, že mohou dokonce ovlivnit i vývoj celé galaxie. Jsou tak jasné, že je možné je spatřit přes polovinu pozorovatelného vesmíru. Jde o typ supernov třídy Ia. Výbuchy supernov jsou stále z části obestřené tajemstvím, zejména pokud jde o takto obří exploze.

Byla potvrzena vůbec nejvzdálenější supernova, jaká kdy byla zaznamenána
Halo kolem supernovy je zřejmě zářivější a větší díky niklu, který vznikl při explozi. Z něj se, jak supernova chládne, nikl se rozkládá na železo a kobalt.
Celý proces pozorovali astronomové z teleskopů v Chile a ve Španělsku. K explozi zřejmě došlo sloučením hvězdy s bílým trpaslíkem, který kolem ní kroužil. Při explozi se do okolí dostala obrovská spousta kovů a dalšího materiálu, který zesiloval záření a současně jej zpomaloval. Vědci explozi tohoto typu pozorovali vůbec poprvé.