válkaČeskoslovenskoobjevy

Astronomové našli podivnou hvězdu. Vypadá to, že kolem ní krouží umělé objekty!

Astronomové našli podivnou hvězdu. Vypadá to, že kolem ní krouží umělé objekty!
Zdroj: foxnews.com

Jeden z největších objevů učinil vědecký tým z Pennsylvánské univerzity kolem astronoma Jasona Wrighta. Ten prozkoumal snímky z teleskopu Kepler a došel k závěru, že jedna vzdálená hvězda je zřejmě obklopena tělesy, které nejsou přírodního původu. Postavila je neznámá mimozemská civilizace.

Tomáš Chalupa 23. října 2015

Hvězda se nazývá KIC 8462852 a je vzdálená 1481 světelných let od Země. Nachází se mezi souhvězdími Lyry a Labutě. Vědci o její existenci vědí už delší dobu. Zaujalo je totiž to, že hvězda mění intenzitu světelného záření. To je zpravidla způsobeno tím, že kolem Slunce krouží planety nebo asteroidy. Ovšem „blikání“ hvězdy KIC 8462852 je jiné, než jaké astronomové kdy pozorovali. Navíc právě Kepler odhalil, že kolem hvězdy prolétávají celé shluky těles, které mají podivné vlastnosti. Zatímco někteří astronomové opatrně tvrdí, že by mohlo jít o shluky zbytků komet, tým kolem Jasona Wrighta přichází s jinou teorií. „Když mi poprvé ukázali ta data, úplně mě fascinovalo, jak šíleně to vypadá. Mimozemšťané by měli být vždy tou poslední hypotézou, kterou byste měli zvažovat, ale tohle vypadá tak, jak byste očekávali, že bude mimozemská civilizace vypadat,“ prohlásil Wright.

Podle něj by mohlo jít o sluneční kolektory, které obklopují hvězdu a čerpají z ní sluneční energii. Možná jde o obydlené stanice, těžko říci. Každopádně jeho tvrzení se dostalo do všech hlavních světových médií, a přestože je mnoho lidí k těmto poznatkům skeptických, zatím nikdo nepřinesl nějaké opravdu věrohodné vysvětlení toho, co se kolem vzdálené hvězdy vlastně děje. Aby se Wrightova teorie potvrdila, budou na hvězdu už v lednu natočeny veké radioteleskopy, které by měly zachytit případné signály nebo jiné důkazy o tom, že hvězda je skutečně obklopena umělými výtvory neznámé civilizace.

Další články

Zavří­t reklamu