Posádka lodi Apollo 10 slyšela na odvrácené straně Měsíce podivnou hudbu, NASA zveřejnila záznam. | zdroj: youtube.com


Astronauti slyšeli na odvrácené straně Měsíce podivnou hudbu

TÉMATA: záhady | vesmír | rakety

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 07. 2017 | 11:00

Když v roce 1969 kroužilo Apollo 10 kolem Měsíce, při přeletu nad odvrácenou stranou uslyšeli ve sluchátkách podivné zvuky, které připomínaly hudbu. Dodnes se neví, co to bylo.

Hudba nebo zvuky nemohly pocházet ze Země, protože na odvrácené straně Měsíce není žádný signál. Zvuky musely pocházet z vesmíru. Zvuk byl podobný svištění nebo táhlému hučení. Slyšeli ho ve svých sluchátkách všichni členové posádky, kterými byli Eugene Cernan, Tom Stafford a John Young. Všichni byli z poslechu hudby dost vyplašení a na palubě lodi se debatovalo o tom, zda takovou věc ohlásit řídícímu centru. 

"Slyšeli jste to? Ten pištivý zvuk? Huuuuuu!" upozorňuje na záznamu jeden z členů posádky. Druhý říká, že to zní jako hudba z vesmíru. "Je to fakt divná hudba," povídá další.

Hudba trvala skoro hodinu. Její záznam uchovávali v archivech NASA až do roku 2008. Nyní je NASA zveřejnila, ale stále pro ně nemá žádné vysvětlení. Hovořilo se o poruchách magnetického pole nebo o atmosféře, ale problém je, že Měsíc nemá ani magnetické pole, ani atmosféru. Zvuk musel přicházet z vesmíru.

"Posádka Apolla 10 slyšela nějaké divné zvuky. Logicky, jestliže to bylo nahráno, muselo tam něco být,"  prohlásil v jednom rozhovoru Al Worden z Apolla 15. Jenže co zvuky způsobilo, se dodnes neví. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 07. 2017 | 11:00

Zavří­t reklamu