válkaČeskoslovenskoobjevy

Artefakt připomínající mobil našli v „ruské Atlantidě“

Artefakt připomínající mobil našli v „ruské Atlantidě“
Zdroj: ancientpages.com

Obdélníkový objekt připomínající vzhledem mobilní telefon našli archeologové v oblasti, které se přezdívá ruská Atlantida. Stáří artefaktu se dohaduje na 2500 let a spadá do doby bronzové.

Tomáš Chalupa 24. října 2019

Objekt měří 18×9 centimetrů a je zdoben drahými kameny, jako je tyrkys nebo karneol. Podle všeho nejde o žádnou ztracenou technologii mimozemšťanů a objekt byl nejspíše jen obyčejnou přezkou na opasku. Nalezen byl ve vodě v obří umělé nádrži na řece Jenisej, kde stojí největší vodní elektrárna v celém Rusku.

Předmět se nacházel v hrobě na dně této nádrže, která na několik měsíců v roce vysychá. V hrobě byly ostatky ženy, které dali archeologové jméno Nataša. Ta patřila k některému kmeni ze skupiny Siung-nu,což byl byl starověký kočovný kmenový svaz žijící severně od Číny na území dnešního Vnitřního a Vnějšího Mongolska i části dnešního Ruska. Podle prvních odhadů mohlo jít o kněžku, protože její postavení ve společnosti bylo nepochybně významné. Nyní se ale archeologové domnívají, že šlo spíše o ženu zabývající se vyráběním oblečení a předmětů z kůží. Tomu nasvědčuje druhý předmět v jejím hrobě, kterým je váček s proprietami potřebnými k šití. Nyní archeologové všechny předměty nalezené v hrobu odešlou na analýzu, která pomůže přesněji určit jejich stáří.

Další články

Zavří­t reklamu