válkaČeskoslovenskoobjevy

Arnold Schwarzenegger vám se svým zvěřincem vzkazuje: „Zůstaňte doma!“

Arnold Schwarzenegger vám se svým zvěřincem vzkazuje: „Zůstaňte doma!“
Zdroj: twitter.com/Schwarzenegger

Závažnost situace ohledně epidemie koronaviru si uvědomuje také nezničitelný Terminátor. Svým followerům na Twitteru dal jasné pokyny, jak se v krizové situaci chovat.

Simona Knotkova 19. března 2020

V posledních dnech k lidem nepromlouvají pouze politici, ale také slavné osobnosti, které využívají svého vlivu a snaží se širou veřejnost přesvědčit o tom, aby situaci nepodceňovala a chovala se zodpovědně. Dění ve světě mlčky nepřihlíží ani herec a bývalý guvernér Kalifornie, dvaasedmdesátiletý Arnold Schwarzenegger. Svým followerům na Twitteru nejprve názorně ukázal, jak si správně umývat ruce. Asistoval mu při tom jorkšír Cherry.

„Snažil jsem se Cherry naučit, jak se správně umývají ruce, ale myslím si, že tohle video bude spíš pro vás. Buďte opatrní. Myjte si ruce. Poslouchejte vědce a experty, ne pitomce,“ napsal si na sociální síť. On sám si své ruce prý umývá nejméně padesátkrát denně.

https://www.youtube.com/watch?v=4eRfvjgOkrE

Na začátku týdne pak fanoušky řádně poučil, aby zůstávali doma a nechodili do společnosti. Stejně jako je tomu u nás, také v USA jsou totiž někteří lidé natvrdlí a nerozumí jednoduchému pojmu karanténa (respektive „sociální distancování“, jak zní přesný termín ve Spojených státech).

„Důležité je zůstat doma, protože je teď zákaz vycházení. Nikdo nemůže být venku. Především ten, komu je sedmdesát dva let. Pokud je vám víc než šedesát pět, v Kalifornii už nemůžete ze svého domu vycházet,“ poučuje Arnie jedince, k nimž se tato informace dosud nedostala.

On sám si pobytu doma užívá. Společnost mu dělá poník Whiskey a oslík Lulu. „Jsme doma a jíme. Lulu miluje mrkev. Whiskey miluje mrkev. Já jsem zrovna pojedl trochu svého veganského jídla. Už žádné restaurace, okej? Zapomeňte na to. Veřejná shromáždění, restauranty, posilovny, nic z toho nepřichází v úvahu. Zůstaneme doma. Společně to můžeme zpomalit a navzájem se ochránit,“ nabádá všechny.

Na sociální síť Reddit rovněž napsal, že pro všechny, kteří se doma nudí, dává dohromady cvičící plán. „Snad to bude hotové do příštího týdne. Můj tým to zatím testuje, abychom se ujistili, že verze pro začátečníky nikoho nezničí natolik, že už nikdy nebude chtít znovu cvičit.“

Další články

Zavří­t reklamu