válkaČeskoslovenskoobjevy

Arnold Schwarzenegger smutní nad ztrátou přítele. Celoživotnímu parťákovi Francu Columbuvi poslal dojemný vzkaz

Arnold Schwarzenegger smutní nad ztrátou přítele. Celoživotnímu parťákovi Francu Columbuvi poslal dojemný vzkaz
Zdroj: facebook.com
+ 17 fotek+ 18 fotek

30. srpna 2019 zemřel ve věku 78 let Franco Columbu, italsko-německý kulturista a dlouholetý přítel Arnolda Schwarzeneggera. Slavnější herec mu věnoval vzpomínku ve facebookovém příspěvku, který se stal virálem.

Simona Knotkova 6. září 2019

Psal se rok 1965, když se čtyřiadvacetiletý Franco Columbu setkal poprvé s osmnáctiletým Arnoldem Schwarzeneggerem. Stalo se tak na soutěži kulturistů v Mnichově a mezi mladými muži se ihned vytvořilo přátelské pouto, které trvalo dalších padesát čtyři let. Starší sportovec původem ze Sardinie šel Arnoldovi dokonce za svědka a stal se kmotrem jeho dcery Christiny.

Vše skončilo 30. srpna 2019, kdy se Columbuvi udělalo během plavání nevolno a následně se utopil. Schwarzeneggerer využil sociální sítě, na které svému zesnulému kamarádovi poslal dojemný vzkaz:

„Franco, už jsem ti říkal, že nemám rád, když někdo říká, že jsem člověk, který se na vrchol vypracoval sám. Taky jsem ti říkal, že ty jsi část důvodu, proč nikdy nepřijmu takovou nálepku. Chci ti to teď vysvětlit. Od první minuty, co jsme se potkali v Mnichově, jsi byl mým komplicem. Navzájem jsme se povzbuzovali, soupeřili jsme spolu a každou chvilku jsme se smáli. Když jsem se konečně dostal do Ameriky, byl jsem sám. Opustil jsem svou rodinu, svou zemi, celý svůj dosavadní život. Takže když jsem požádal Joe Weidera (sponzor Arnolda, pozn. red.), abys na vlak nasedl se mnou, bylo to proto, že jsem věděl, že nedokážu být tím samým chlápkem bez svého nejlepšího kámoše. Zvládl bych to bez peněz i bez rodičů, ale nezvládl bych to bez tebe.

Dnes jsem opravdu zdrcený. Cítím ale také vděk za 54 let přátelství a radosti, kterou jsme sdíleli. Cviky, šachy, stavby, jídla, pranky, životní lekce – všechno jsme prožívali společně. Rostli jsme spolu, učili se a milovali. Můj život byl zábavnější, barevnější a kompletnější jenom díky tobě. Vždycky mi budeš chybět. Zároveň ale vím, že část tebe dál žije ve mně, v Debbie, Marii (manželka a dcera, pozn. red.) a milionech dalších lidí, které jsi denně inspiroval. A já tady také vždy budu pro Marii a Debbie, takže můžeš odpočívat bez starostí. Miluju tě, Franco. Vždy budu vzpomínat, kolik radosti jsi mi přinesl do života, na rady, které jsi mi dával, a na ty ohýnky, které ti pořád plály v očích. Byl jsi můj nejlepší přítel.“

Na momentky ze života obou mužů se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu