Argentinské policii se ztratila hromada marihuany.

Argentinské policii se ztratila hromada marihuany. | zdroj: odditycentral.com


Argentinské policii se ztratilo 540 kilo marihuany, prý jej sežraly krysy

TÉMATA: policie | zločin | marihuana | krimi | krysy

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 04. 2018 | 08:30

Policie v argentinském městě Pilar řeší, kam se ztratilo 540 kilogramů marihuany, která byla uskladněná ve skladu na místní stanici. Droga zabavená při raziích zmizela neznámo kam. Podezřelí jsou policisté, ale ti tvrdí, že všechnu marihuanu sežraly krysy.

Vše začalo v dubnu loňského roku. To nastoupil jako policejní šéf do Pilaru Emilio Portero, který střídal svého předchůdce Javiera Speciu. Jak velí předpisy, Portero musel převzít veškerý majetek policejního oddělení, sepsat o tom protokoly a vše podepsat. Jenže protokol o předání byl sice sepsán, ale Specia ho odmítl podepsat. To Portera zneklidnilo a obrátil se na oddělení vnitřní kontroly. To poslalo do Pilaru policejní komisaře, kteří měla oficiálně zjistit, co vlastně je předáno a co nikoliv.

Ti rychle zjistili, že se někam ztratilo 540 kilogramů marihuany, které byly v protokolu, ale nikoliv v místnosti s důkazy. To vedlo dokonce k obvinění, které vůči Speciovi a třem dalším policistům vznesl soudce Adrian Gonzales. Policisté měli vysvětlit, kam se všechna ta marihuana poděla.

Všichni tři podali stejné vysvětlení – marihuanu zkonzumovaly místní krysy. Soudce nařídil tuto možnost prověřit, ale vyšetřování ukázalo, že krysy v drogách nejspíš nejedou. Rozhodně nemohly zkonzumovat tak ohromné množství marihuany. „Drogy byly absolutně vysušené, protože byly skladovány déle než dva roky. Vědci nám řekli, že pokud by krysy snědly tak ohromné množství marihuany, byly by už nejspíš mrtvé. Žádná mrtvá těla se ale ve skladu důkazů nenašla,“ stojí ve zprávě vyšetřovatelů. Krysy jako ostatně většina zvířat jsou schopné rozeznat, co mohou sníst a co ne. Marihuanu, která je cítit na velkou vzdálenost, by zřejmě tito hlodavci dobrovolně nepozřeli.

Specia ale trvá na svém a soud tak bude tento případ řešit i nadále. Krysy jsou možná v případě této kauzy z obliga, ale je třeba mít na paměti, že tito hlodavci byli kdysi schopní sežrat drogovému králi Pablu Escobarovi několik tun bankovek ročně. Krysy jsou totiž schopné sníst prakticky všechno.

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 04. 2018 | 08:30

Zavří­t reklamu