Argentinské pláže jsou obsypány tisíci brouků nosorožíků, místní je sbírají do pytlů a prodávají.

Argentinské pláže jsou obsypány tisíci brouků nosorožíků, místní je sbírají do pytlů a prodávají. | zdroj: dailymail.co.uk


Tisíce černých nosorožíků zaplavily argentinské pláže

TÉMATA: zvířata | argentina | divy přírody

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 03. 2016 | 10:00

Na argentinské pláže přiletělo černé mračno brouků nosorožíků. V oblasti Mar de Ajo jsou postižené pláže pokryty těly těchto brouků. Místní obyvatelé je údajně sbírají a snaží se je prodat.

Scény jako z hororového filmu jsou k vidění 40 kilometrů od Buenos Aires. Tisíce černých nosorožíků zaplavily pláže a zbarvily je do černa. Podobné rojení je k vidění v Jihoafrické republice, ale v Argentině jde o naprostou novinku. Vědci zatím vůbec netuší, co je příčinou takového úkazu. Na internetu už kolují zvěsti, že přílet ohromného množství brouků je předzvěstí nějaké biblické katastrofy nebo soudného dne. 

Nosorožíci žijí ve formě larvy dva roky pod zemí. Pak se změní na brouka a žijí v tomto stádiu pouhé čtyři dny. Právě v těchto dnech se celé ohromné roje přemisťují z místa na místo. Je možné, že je silný vítr zahnal nad moře, a oni se snažili dostat zpět na pevninu. Vyčerpaní pak dosedli na nejbližší pláže. Místní obyvatelé už údajně vyrazili k plážím s velkými pytli. Na internetu se objevilo mnoho nabídek, kde lidé prodávají tyto brouky po kilech. Někteří lidé totiž věří, že přípravky z těchto brouků jsou účinné proti rakovině a dalším nemocem. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 03. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu