válkaČeskoslovenskoobjevy

Archeologové prý našli biblický příbytek apoštolů – ztracenou vesnici Bethsaidu

Archeologové prý našli biblický příbytek apoštolů – ztracenou vesnici Bethsaidu
Zdroj: ancientpages.com

Podle Bible přebývali apoštolové Filip, Ondřej a Petr v domě ve městě Julia, dříve známém jako Bethsaida, ležícím na severním pobřeží Galilee.O této vesnici se zmiňuje také římský historik Josephus Flavius. Vědci se tuto vesnici snažili najít po celá desetiletí, ale až do současnosti nebyli úspěšní. Nyní se to změnilo.

Tomáš Chalupa 1. září 2017

Skupina archeologů z Nyack College v New Yorku oznámila, že našla Bethsaidu. Na místě byly nalezeny staré římské mince z období císaře Nerona. Byly nalezeny také zbytky lázní a keramika. Naleziště zkrátka ukazuje, že na místě bylo nějaké osídlení. Nejdůležitější je však nález zbytků kostela, který byl postaven přímo nad rodištěm apoštola Petra. To podle archeologů dává celému místu mnohem větší důležitost.

Stále však chybí definitivní potvrzení, že jde o Bethsaidu. Leží sice v lokalitě, o které mluví Bible, ale ještě musí proběhnout další výzkumy, než se tato teorie potvrdí. Archeologové jsou si však téměř jistí, a proto vypustili do světa tuto zprávu. Mají k tomu prý velmi dobré důvody, tak jim budeme věřit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu