válkaČeskoslovenskoobjevy

Archeologové našli 200 let starou hospodu i láhve plné brandy

Archeologové našli 200 let starou hospodu i láhve plné brandy
Zdroj: http://www.manchestereveningnews.co.uk/

Při kopání základů nového třináctiposchoďového mrakodrapu v Manchesteru narazili archeologové na zajímavý nález. Našli 200 let starou hospodu i s lahvemi alkoholu.

Tomáš Chalupa 26. dubna 2016

Nález hospody a lahví brandy se odehrál na rohu ulic Port Street a Great Ancoat Street. Kromě hospody se našly i zbytky několika dalších domů. Hlavním nálezem je ale Astly Arms Pub, která patřila v roce 1821 místnímu velmoži Thomasu Evansovi. Také lahve brandy jsou označeny jeho jménem. „Našlo se dvacet lahví, minimálně ve čtyřech je stále brandy. Když jsme otevřeli zátky, cítili jsme brandy,“ tvrdí developer James Alderson.

Archeologové byli nálezem překvapeni. Vždyť hospoda pochází z období, kdy Napoleon pustošil Evropu a Manchester byl jen o málo více než jen provinčním městečkem s tržištěm. Astly Arms Pub byla v roce 1840 přejmenována na Paganini Tavern. V provozu byla až do doku 1921. V roce 1986 byla budova kompletně přestavěna, ale pak byla zbourána. Archeologové jsou nadšeni, že se jim podařilo najít zbytky původní hospody. Otázka je, jak naloží s dvě stě let starou brandy. Nejspíše ji velmi důkladně prozkoumají, pro vědecké účely samozřejmě.

Další články

Zavří­t reklamu