Aquasonic a jejich podvodní hudba je něco, co jste zaručeně ještě neslyšeli a neviděli. | zdroj: YouTube


Aquasonic je kapela, co hraje a zpívá pod vodou, poslechněte si jak

TÉMATA: hudba | umění

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 05. 2016 | 17:00

Když už si myslíte, že jste viděli a slyšeli všechno, objeví se něco, co vás zase vyvede z omylu. Například kapela, co zpívá a hraje pod vodou, tedy přesněji ve vodních nádržích.

Dánská kapela Aquasonic experimantovala deset let s technikou podvodního zpěvu a zdá se, že to přineslo své ovoce. S celým nápadem přišla zpěvačka Laila Skovmand, která se rozhodla, že bude zpívat pod vodou. Začala své pokusy se zpěvem, když měla pusu ponořenou do lavoru. Místo zpěvu však vyluzovala jen bubliny. Po letech experimentů a omylů však přišla na techniku, kdy drží v ústech vzduchovou bublinu. Musí se sice vynořovat každou minutu nad vodu, aby se znovu nadechla a vytvořila další bublinu, ale technika funguje. 

Pak začala experimentovat s nástroji, tedy přesněji s tím, jak to udělat, aby se s nimi dalo hrát pod vodou. Zjistila, že pouze strunné nástroje pod vodou vyluzují nějaké zvuky. Seskupila kolem sebe celou podvodní kapelu a dokonce vynalezla několik nových hudebních instrumentů. Podařilo se jí také najít způsob, jak zvuk dostat do mikrofonů a následně k publiku. A výsledek? Pusťe si video a posudte sami.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 05. 2016 | 17:00

Zavří­t reklamu