válkaČeskoslovenskoobjevy

Aprílový žert se zvrtl v realitu. V ruském muzeu teď pracuje tato kočka!

Aprílový žert se zvrtl v realitu. V ruském muzeu teď pracuje tato kočka!
Zdroj: mashable.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Začalo to jako aprílový žert. Zaměstnanci muzea historie a umění v ruském Serpuchově médiím namluvili, že kocour Maray, který se kolem budovy potuluje už druhým rokem, chce posílit jejich řady. Nakonec to ale skončilo úplně jinak.

Simona Knotkova 13. dubna 2016

„Nápad vznikl před Aprílem jako vtip. Moje kolegyně Galina Stroevová o kočce napsala článek na naše webovky. Já jsem pak místním a regionálním médiím napsala, že nás kocour žádal o místo, ale žádné pro něho nemáme,“ vypráví vedoucí informačního centra Nina Strelkovová.

Obeslané sdělovací prostředky vtip ale nepochopily a vážně začaly psát o tom, že muzeum najalo k práci kočku. A spustila se lavina. Do muzea začaly volat televize a další média a všichni chtěli o muzeu udělat reportáž. Iniciátorům celého fóru proto nezbylo nic jiného než kocourka skutečně prohlásit za zaměstnance muzea.

„Maray chodí do práce stejně jako ostatní na devět. Sedí vedle vchodu a vítá návštěvníky. Zamňouká a zdvořile jim ukazuje vstup. V jednu má oběd, po kterém se další hodinu prochází. Pracovní doba mu končí v pět hodin,“ popisuje pracovní režim nového zaměstnance Strelkovová.

A jaká je jeho odměna na konci dne? Pochopitelně kus ryby nebo jiná flákota masa!

Související články

Další články

Zavří­t reklamu