válkaČeskoslovenskoobjevy

Antropolog věnoval vědě kostru sebe a svého psa

Antropolog věnoval vědě kostru sebe a svého psa
Zdroj: Smithsonian Magazine

Americký vědec měl ve své poslední vůli neobvyklé přání. Společně se svým psem chtěl být jako kostra vystaven v přírodovědném muzeu ve Washingtonu.

Simona Knotkova 26. října 2020

Grover Krantz byl americký antropolog a kryptozoolog, který se mimo jiné zabýval výzkumem o existenci Bigfoota. V roce 1964 se oženil s adoptivní dcerou Alberta Einsteina Evelyn, s níž vydržel třináct let.

Thumbnail # Před 50 lety byl na kameru natočen Bigfoot, bájný hominid z amerického severozápadu
Mohlo by Vás zajímat:

Před 50 lety byl na kameru natočen Bigfoot, bájný hominid z amerického severozápadu

Zemřel 14. února 2002 na následky dlouhého boje s rakovinou slinivky břišní. Ještě než se tak stalo, vyhotovil poslední vůli, podle které chtěl i po své smrti sloužit vědě a namísto pohřbu si objednal místo na farmě s mrtvými těly v Tennessee. Podmínkou bylo, aby mu tam společnost dělali jeho tři psí kamarádi.

„Celý svůj život jsem byl učitelem a myslím, že budu učit i po smrti. Proč vám tedy nevěnovat své tělo? Má to ale jeden háček: Musí tam být i moji psi,“ napsal.

Thumbnail # Do žil jim vstříkl rtuť a proměnil jejich krev v kov. Modely oběhové soustavy provází děsivá legenda
Mohlo by Vás zajímat:

Do žil jim vstříkl rtuť a proměnil jejich krev v kov. Modely oběhové soustavy provází děsivá legenda

Nakonec své přání trochu pozměnil a rozhodl se, že chce být jako kostra společně s jedním ze psů vystaven ve Smithsonian National Museum of Natural History. Právě tam dvojici dodnes najdete, ve stejné pozici jako na jedné ze společných fotek.

Další články

Zavří­t reklamu