válkaČeskoslovenskoobjevy

Antický chrám v Římě slouží jako útulek pro kočky

Antický chrám v Římě slouží jako útulek pro kočky
Zdroj: atlasobscura.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Torre Argentina je jeden z archeologických zázraků v Římě. Místo, kde archeologové vykopali v roce 1929 několikapatrový podzemní chrám, dnes slouží jako útočiště pro stovky koček.

Tomáš Chalupa 9. listopadu 2016

Torre Argentina se nachází šest metrů pod úrovní dlažby v Římě. Právě zde byl zavražděn Julius Cesar v roce 44 před Kristem. Část chrámu navazuje na divadlo, kde se hrály slavné antické komedie a tragédie.

Dnes se zde dobrovolníci starají o stovky koček. Už v Mussoliniho dobách, kdy byly vykopávky dokončeny, se do areálu začaly stahovat divoké kočky z celého města. Narodily se zde generace koček a právě sem nakonec zamířili dobrovolníci, aby se o ně postarali. Z původní populace asi 90 koček jich je dnes více než 250.

Mnoho koček potřebuje speciální péči. Jsou slepé, nemocné nebo mají jiné problémy a bez pomoci lidí by zahynuly. Kromě tohoto útulku existuje v Římě ještě jeden podobný, který se pro změnu nachází na starém protestantském hřbitově hned vedle Cestiovy pyramidy. Kočky v Římě zkrátka mají slabost pro cenné historické památky.

Další články

Zavří­t reklamu