válkaČeskoslovenskoobjevy

Anthony Hopkins si myslel, že Mlčení jehňátek bude film pro děti

Anthony Hopkins si myslel, že Mlčení jehňátek bude film pro děti
Zdroj: Profimedia

Díky roli kanibala si Anthony Hopkins vysloužil svého prvního Oscara. Velšský herec se přitom zprvu domníval, že snímek režiséra Jonathana Demmeho bude pro trochu jiné publikum.

Simona Knotkova 23. ledna 2021

„To je příběh pro děti?“ byla prý první Hopkinsova myšlenka, když mu agent poslal scénář nadepsaný titulem Mlčení jehňátek. Herec byl tehdy v Londýně, kde účinkoval v divadelní hře M. Butterfly. Po přečtení prvních deseti stran poznal, že se do žánru netrefil, ale jinak měl velmi jasno: Byl to ten nejlepší scénář, jaký kdy četl.

Thumbnail # Podívejte se na snímky, jak se natáčel slavný film Mlčení jehňátek
Mohlo by Vás zajímat:

Podívejte se na snímky, jak se natáčel slavný film Mlčení jehňátek

Hopkins se o tom více rozpovídal ve videohovoru s kolegyní Jodie Foster, který proběhl v rámci každoroční série Actors on Actors magazínu Variety. Zároveň se přiznal, že měl před prvním setkáním s mladší herečkou respekt. Bylo to krátce poté, co Foster dostala Oscara za svou roli ve filmu Znásilnění.

„Dočetl jsem zbytek scénáře a v sobotu jsem se na večeři sešel s Jonathanem. Zeptal jsem se ho: ‚Myslíš to s tou nabídkou vážně?‘ Odpověděl, že ano. ‚Dobře,‘ řekl jsem. Opravdu skvěle se s ním pracovalo. Nemohl jsem uvěřit, že mám takové štěstí a bál jsem se tě oslovit. Říkal jsem si: ‚Zrovna vyhrála Oscara,'“ vzpomíná dnes třiaosmdesátiletý herec.

Thumbnail # Seznamte se s vraždícím chirurgem, podle kterého vznikla postava Hannibala Lectera
Mohlo by Vás zajímat:

Seznamte se s vraždícím chirurgem, podle kterého vznikla postava Hannibala Lectera

Postava Hannibala Lectera, bývalého psychiatra odsouzeného za vraždy a kanibalismus, pro něj byla velkou výzvou. Teprve díky motivujícím slovům režiséra se dokázal do role dokonale vcítit.

Přirozeně jsem byl nervózní. Angličan – Anglán jako já, Velšan – měl hrát amerického sériového vraha. Pamatuju si Jonathana, když mě uviděl na kameře, jak říkal: ‚Panebože. Tohle je ono. Jsi tak divnej!‘ A já mu odpověděl: ‚Páni, díky.‘ Přišla za mnou pak holka, která se starala o světla, a já se jí zeptal: ‚Co děláš v mé cele?‘ Jonathan nato zase reagoval slovy: ‚Panebože!‘ Takže tehdy jsem poznal, že se mi podařilo uhodit hřebík na hlavičku. Jak se vám to jednou povede, držte se toho a jděte přesně tím směrem.

Thumbnail # Hannibala Lectera měl hrát Nicholson, ale nezvedl telefon!
Mohlo by Vás zajímat:

Hannibala Lectera měl hrát Nicholson, ale nezvedl telefon!

Hopkins během rozhovoru také přiznal, že ho lidé dodnes zvou na dobré Chianti, víno z legendární hlášky, kterým Lecter zapíjel lidská játra.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu