válkaČeskoslovenskoobjevy

Anorektička jedla 700 projímavých tablet denně, stálo ji to život

Anorektička jedla 700 projímavých tablet denně, stálo ji to život
Zdroj: allthatsinteresting.com

Osmadvacetiletá Claudia La Bella byla přijata do nemocnice v Adelaide, když vážila pouhých 35 kilogramů a trpěla velkými bolestmi. Lékařům se ji bohužel nepodařilo zachránit, a zemřela v nemocnici o několik dní později. Jak se zjistilo, na vině byla anorexie.

Tomáš Chalupa 25. září 2018

Zjistilo se, že La Bella po dva roky jedla ohromné množství projímavých laxativních tablet. Denně jich spořádala na 700. Její manžel John La Bella koupil každý týden ohromné balení těchto prášků za 500 dolarů. Claudia ho o to požádala, protože věřila, že tímto způsobem dostane ze svého těla nebezpečné toxiny a vyléčí se z rakoviny. „Věřil jsem jí, je to dospělá osoba. Neměl jsem důvod jí nevěřit,“ řekl po její smrti John médiím.

Lékaři totiž zjistili, že Claudia žádnou rakovinu neměla. Byla zcela zdravá, jen své tělo devastovala ohromným množstvím tablet Dulcolaxu. Místo rakoviny ovšem trpěla silnou anorexií a užívání tablet tedy mělo sloužit k dramatickému snižování váhy.

Na základě tohoto případu začali odborníci volat po tom, aby projímadla byla v Austrálii k dostání pouze na předpis a nikoliv ve volném prodeji. Vyšetřována byla také lékárna, která prodávala La Belle takto velké množství projímadel. Zaměstnanci lékárny přiznali, že měli nařízeno mít neustále někde bokem 25 až 30 krabic s projímadlem jen pro paní La Bellu. Managerka lékárny Jessica Cuttingová byla také vyšetřována. Hájila se tím, že jí bylo řečeno zaměstnankyněmi její lékárny, že paní La Bella má rakovinu a tyto prášky jsou to jediné, co jí pomáhá. Neměla prý potuchy, že je používá na snížení váhy. S tím ale odborníci přivolaní k soudu nesouhlasili. I když je lék ve volném prodeji, mají lékárníci morální a etické povinnosti vůči svým zákazníkům a nemohou jim prodat jakýkoliv lék v jakémkoliv množství.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu