válkaČeskoslovenskoobjevy

Ani zrnko rýže za posledních 60 let! Indka pije jen vodu a čaj

Ani zrnko rýže za posledních 60 let! Indka pije jen vodu a čaj
Zdroj: odditycentral.com

Podle vědců člověk vydrží bez jídla přibližně šedesát dní, ovšem existují případy lidí, kteří dalece překonali tuto hranici, aniž by zemřeli. Pětasedmdesátiletá Sarasvatí Bai z Indie tvrdí, že za posledních 60 letech nepozřela jediné zrnko rýže ani žádnou jinou pevnou stravu. Kromě banánu, který si příležitostně dopřeje, žije jen o vodě a čaji. A naprosto jí to vyhovuje.

Yvonne Pokorná 29. prosince 2017

Sarasvatí jedla normální stravu až do doby, kdy onemocněla břišním tyfem – hned po narození prvního syna před šedesáti lety. Pak po každém jídle zvracela a měla kruté bolesti žaludku, takže se rozhodla přestat jíst úplně. Když se její stav zlepšil, začala pít po malých doušcích čaj, ale chuť k jídlu už se jí nikdy nevrátila.

Sarasvatí porodila při své extrémní dietě celkem pět dětí.

Sarasvatí porodila při své extrémní dietě celkem pět dětí.

Manžel měl obavy o její i synovo zdraví a snažil se Sarasvatí přesvědčit, aby znovu jedla, obešel s ní doktory a různá léčebná centra, ovšem nic z toho nepomohlo, ženu k normálnímu stravování nepřiměl. Když viděl, že se těší poměrně dobrému zdraví, vzdal to nakonec.

Sarasvatí přivedla na svět postupně pět dětí a pomáhala muži na polích. Navzdory své neobvyklé dietě se vždy cítila plná energie a dokonce i nyní v 75 letech tráví čtyři hodiny denně prací.

Rodina i sousedé tvrzení Sarasvatí potvrzují.

Rodina i sousedé tvrzení Sarasvatí potvrzují.

I když se to zdá neuvěřitelné, její rodina i sousedé z vesnice Sundrail v indickém státě Madhjapradéš ženiným tvrzením dávají za pravdu. Jeden ze synů Sarasvatí, Mahendra Patidar, sdělil webu Wahgazab, že rodina si na to, že jejich matka nejí pevnou stravu, již dávno zvykla. Soused Rameš Čandra zase uvedl, že zpočátku každý, kdo se o jejích neobvyklých stravovacích zvycích dozvěděl, byl překvapen a znepokojen, ale když viděl, v jak dobré je formě, začal ji spíše obdivovat.

Sarasvatí však přiznává, že tu a tam zatouží po banánech, ale nesní nikdy víc než jeden týdně.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu