Ve filmu se konaly závody na koňském povoze, v zákulisí se ale objevil třeba i skútr. A očividně tam panovala dobrá nálada.

Ve filmu se konaly závody na koňském povoze, v zákulisí se ale objevil třeba i skútr. A očividně tam panovala dobrá nálada. | zdroj: vintag.es


Ani 60 let od premiéry ho nikdo nepřekonal. Nahlédněte do zákulisí oscarového rekordmana Ben Hura

TÉMATA: film | kinematografie | herci

user-avatar

Simona Knotková

30. 12. 2019 | 13:00

V roce 1959 vznikl velkofilm, který přepsal filmové statistiky - Ben Hur. Na motivy stejnojmenného historického románu ho natočil režisér William Wyler, který do hlavní role Ben-Hura obsadil šestatřicetiletého Charltona Hestona.

V příběhu se divák setkává s potomkem knížecího rodu, jenž se kvůli zradě svého přítele Messala dostává na galeje. Zde začíná jeho boj o přežití, poháněný  touhou po pomstě. Filmaři a herci si za své výkony tehdy vysloužili rekordní počet dvanácti nominací, z nichž proměnili rovnou jedenáct. Stejně vysokým počtem sošek se může chlubit už jen Titanic a Pán prstenů: Návrat krále. Žádný jiný film tento počet dosud nepřekonal. Do zákulisí natáčení jednoho z nejvýznamnějších filmů všech dob se podívejte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

30. 12. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu