válkaČeskoslovenskoobjevy

Angličanka předstírala, že je exotickou princeznou Caraboo. Všichni jí na to skočili

Angličanka předstírala, že je exotickou princeznou Caraboo. Všichni jí na to skočili
Zdroj: Wikimedia Commons

V 19. století fascinoval Anglii příběh exotické princezny, která unikla ze spárů pirátů. Ve skutečnosti bylo ale všechno jinak.

Simona Knotkova 11. ledna 2021

3. dubna 1817 narazil švec z Almondsbury v Gloucestershiru na dezorientovanou ženou v exotických šatech, která mluvila nesrozumitelnou řečí. Muž si s ní nevěděl rady, a tak ji poslal k místnímu úředníkovi. Od něj tajemná žena putovala k soudci Samuelu Worrallovi a jeho manželce Elizabeth. Dvojice se od exoticky vypadající krásky dozvěděla, že se jmenuje Caraboo. Podle Worralla to ale byla především žebračka a poslal ji do vězení v Bristolu.

Thumbnail # Vousatá princezna z Persie byla ideálem krásy. Třináct mužů kvůli ní spáchalo sebevraždu
Mohlo by Vás zajímat:

Vousatá princezna z Persie byla ideálem krásy. Třináct mužů kvůli ní spáchalo sebevraždu

Zde se žena setkala se zadrženým portugalským námořníkem, který tvrdil, že rozumí její řeči a soudci přeložil její pohnutý příběh. Caraboo byla prý princeznou na dalekém ostrově Javasu, odkud byla zajata skupinou pirátů. Z jejich lodi unikla skokem do Bristolského zálivu. Worrallovi tak opět otočili ve svém postoji a ženu si vzali k sobě domů.

Pobývala u nich několik týdnů a těšila se přízni místních hodnostářů. Ráda se koupala nahá, střílela z luku a modlila se k Bohu, kterému říkala Allah-Talla. A taky ráda přijímala dary od svých obdivovatelů a nechávala si malovat portréty. Oblíbily si ji rovněž noviny, díky kterým se o jejím příběhu dozvídali lidé z celé Anglie. Sláva ale neměla dlouhé trvání.

Thumbnail # Pokus o únos princezny Anny se naštěstí nezdařil
Mohlo by Vás zajímat:

Pokus o únos princezny Anny se naštěstí nezdařil

Jeden z novinových článků se dostal k majitelce penzionu paní Neale, která v cizokrajné princezně poznala Mary Willcocks, dceru ševce z Witheridge, která pracovala jako služebná. Dělat služku ji už zřejmě přestalo bavit, proto si vymyslela novou exotickou personu s vlastním jazykem, který byl ve skutečnosti směsicí vymyšlených a cikánských slov. Aby mladá žena unikla následnému lynči, paní Worrall jí zaplatila cestu do Philadelphia.

Také zde to Willcocks zkoušela se svou princeznovskou rolí, ale neuchytila se. V roce 1824 se vrátila do Anglie, kde se později provdala a porodila jednu dceru. Živila se například prodejem pijavic pro medicínské účely. Její život skončil na Štědrý den roku 1864 poté, co nešťastně upadla.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu