válkaČeskoslovenskoobjevy

Angličan přeměnil doubledecker na pojízdný luxusní bar

Peter Sonneveld si koupil klasický červený londýnský autobus z roku 1970 a za dvacet měsíců tvrdé práce z něj udělal luxusní pojízdný bar. Ovšem sám v něm točit pivo nemůže, je totiž příliš vysoký.

chalkon 26. února 2016

Peter Sonneveld tak autobus pronajímá na různé akce a vždy upozorňuje, že obsluha za barem nemůže být příliš vysoká. Sám měří 190 cm, takže by se za barem musel permanentně hrbit. Místo toho tak autobus řídí. Prý na to není potřebný ani žádný zvláštní průkaz. „Kamarád vyhrabal jakousi starou vyhlášku, která říká, že na třicet let starý doubledecker není potřeba zvláštní licence. Ovšem nelegální je řídit a zároveň mít vzadu otevřený bar. Autobus vždy musí stát, když v něm probíhají akce,“ upozorňuje Sonneveld.


Symbol Londýna, doubledecker, je červený dvoupatrový autobus, který lidé používají již od roku 1923. Nejslavnější typ doubledeckeru je tzv. Routemaster, který se začal vyrábět v 50. letech 20. století. Tento typ je známý díky své červené barvě a otevřené plošině vzadu, která slouží k nástupu do autobusu. Routemastery sloužily od roku 1956 do roku 2005, kdy byly staženy z provozu, protože neodpovídaly bezpečnostním normám EU. Londýňané tuto ztrátu nesli těžce, proto bylo alespoň dovoleno, aby na dvou linkách byly jako připomínka starých dobrých časů ponechány.

Další články

Zavří­t reklamu