válkaČeskoslovenskoobjevy

Angelina Jolie o svém novém filmu: Režírovat nahá sebe a Brada při milostné scéně bylo náročné

+ 2 fotky+ 3 fotky

Je tomu deset let, co se Angelina Jolie a Brad Pitt poprvé objevili vedle sebe na plátně coby pán a paní Smithovi. Vzájemná chemie mezi nimi tehdy nejen elektrizovala jejich filmové milostné scény, ale vedla i k jejich sblížení v reálném životě a rozpadu manželství Brada Pitta s herečkou Jennifer Anistonovou. Za tu dobu si stihl hvězdný pár pořídit pět dětí, loni se konečně vzali a hned po líbánkách spolu opět natočili film, ve kterém zas vystupují jako manželé. Tentokrát však do něj promítli jinou reálnou zkušenost – manželskou frustraci. To vše v režii Angeliny Jolie Pitt.

blondie 13. listopadu 2015

Do kin právě přichází již třetí film režírovaný Angelinou Jolie – drama U moře. Herečka si k němu sama napsala scénář a do hlavních rolí obsadila sebe a svého manžela Brada Pitta. Ztvárňují manžele, kteří se sobě tak odcizili, že jsou raději sami než s tím druhým. V zoufalé snaze zachránit svůj vztah odjedou do Evropy a usadí se v tichém, klidném přímořském městečku ve Francii. Jejich partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů, kteří mají pokoj vedle nich. Díky zamilované dvojici si připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku jejich vztahu.

Angelina s Bradem při natáčení filmu Pán a paní Smithovi v roce 2005.

Angelina s Bradem při natáčení filmu Pán a paní Smithovi v roce 2005.

Po válečných snímcích V zemi krve a medu a Nezlomný tak Angelinu Jolie zlákalo natočit milostnou romanci ve stylu 60. let a opět se před kamerou setkat s Bradem Pitttem. Natáčet spolu milostné scény však pro ně bylo tentokrát mnohem náročnější než v roce 2005, kdy spolu ještě nic neměli a cítili k sobě jen neodolatelnou přitažlivost.

„Je to ta nejdivnější věc na světě ležet nahá ve vaně a sledovat záběr v iPadu, zatímco váš manžel stojí ve dveřích a vy ho režírujete, aby šel za vámi a pomiloval se s vámi,“ popsala Angelina absurdní situaci týdeníku Entertainment Weekly. „Před spoustou jiných mužů s kamerami,“ dodala.

Angelina s Bradem po 10 letech u moře.

Angelina s Bradem po 10 letech u moře.

Být při natáčení milostné scény herečkou i režisérkou v jedné osobě se ukázalo jako poněkud složité a od Angeliny to vyžadovalo značnou vynalézavost. „Nemohla jsem vstát z vany a jít jako režisérka k monitoru, protože jsem byla nahá,“ vysvětlovala. Naštěstí se Brad coby partner zachoval duchapřítomně a podal ji ručník. Nestál o to, aby jeho ženu v rouše Evině celý štáb okukoval.

Jak Angelina přiznala, cítila se dost nesvá, když musela obnažit před kamerami svá ňadra po dvojité mastektomii, kterou kvůli riziku rakoviny preventivně podstoupila. Věří však, že tím povzbudí i jiné ženy, které stejný zákrok teprve čeká. „I když vám odstraní prsa, zůstáváte stále ženou,“ objasňuje Angelina. „Doufám, že si to kterákoli z žen, které se obávají toho, jak se pak budou cítit a vypadat, díky tomuto filmu a této scéně uvědomí,“ podotýká.

Angelina jako nešťastná Vanessa

Angelina jako nešťastná Vanessa

Milostné scény však nebyly jedinými, které daly Pittovým na place tak zabrat. Těžké pro ně bylo si takříkajíc veřejně vyjadřovat nechuť, odpor, zášť a hněv, prát se spolu, hádat se. „Vtipkovali jsme, že celý štáb se musí cítit, jako by žil v domě s rodiči, kteří se spolu hádají, a vy nevíte, kam si stoupnout a kam koukat,“ přibližuje herečka atmosféru při natáčení. Absurdní na tom všem bylo to, že Pittovi měli zrovna po svatbě a točit toto manželské drama začali hned po návratu z líbánek. Angelina přiznala, že pár jejich přátel jim řeklo, že se zřejmě zbláznili, když chtějí po svatbě spolu hrát nešťastný manželský pár. „Jsme na sebe pyšní, že jsme našli v sobě dost odvahy to podstoupit,“ prohlašuje teď Angelina. Zároveň uznává, že to byl pro ni ten nejtěžší film, na kterém kdy dělala a který jen tak zase nenatočí.

Někteří kritici již prohlašují, že jde o její zatím nejlepší režijní počin, byť ohlasy diváků a kritiků jsou spíše smíšené a hodnocení průměrná. Angelina Jolie si jím však splnila svůj sen – natočit artový film, který má ráda, ale do kterého obvykle nebývá obsazována.

Další články

Zavří­t reklamu