válkaČeskoslovenskoobjevy

Amy Bradleyová záhadně zmizela ze zaoceánského parníku, možná se stala sexuální otrokyní

Amy Bradleyová záhadně zmizela ze zaoceánského parníku, možná se stala sexuální otrokyní
Zdroj: allthatsinteresting.com

Únos, nebo něco jiného? Amy Bradleyová se plavila na velkém zaoceánském parníku. Pak náhle zmizela ze své kajuty. Možná byla unesena, ale policie jí přes mnoho stop nedokázala najít.

Tomáš Chalupa 24. listopadu 2018

24. března roku 1998 seděla Amy Lynn Bradleyová na terase náležící k její kajutě na zaoceánské lodi Rhapsody of the Seas. O čtyři dny dříve na ní vyplula do Curacaa se svou rodinou. Noc před tím, než Bradleyová zmizela, s ní navštívil bratr Brad lodní noční klub. Nechal jí tam v rukou jednoho z hudebníků, který si říkal Yellow.

Podle něj zůstali v klubu do jedné hodiny po půlnoci a pak se Bradleyová vrátila do své kajuty. Viděli jí, jak posedává na terase. Když se zjistilo, že v kajutě ani na balkoně není, rodina ihned informovala kapitána. Ten se zrovna chystal přistát a rodina mu v tom chtěla zabránit. Obávali se, že Amy byla unesena, a pokud by loď zakotvila, měl by únosce možnost zmizet z lodi.

Kapitán přesto zakotvil a na loď vtrhla policie a celou ji prohledala. Bradleyovou nikde nenašla. Bradleyovi si stěžovali, že mnoho pasažérů odešlo z lodi dříve, než policie prohlídku lodě dokončila. Bylo prohledáno i moře a policie považovala za nepravděpodobné, že by Bradleyová skončila v moři. Rodina podezřívala někoho z posádky. Prý si jí hodně všímali právě lidé v nightclubu a věnovali jí až přehnanou péči. Možná ji unesli a udělali z ní sexuální otrokyni.

Vyšetřování ale nic dalšího nepřineslo. Ovšem během několika let několik lidí tvrdilo, že ji zahlédli v Curacau. Dva kanadští turisté viděli ženu nápadně připomínající Bradleyovou na místní pláži. O rok později jistý námořník navštívil nevěstinec v Curacau, kde prý Bradleyovou našel. Prý mu řekla i své jméno – Amy Bradleyová. Prý ho prosila o pomoc, aby ji dostal pryč, že je v hampejzu držena násilím.

A v roce 2005 rodina dokonce dostala mail, ve kterém je údajná Amy na posteli ve spodním prádle. Poslal jim ji člověk, který se zabývá vyhledáváním obětí únosů na sexuálních webech. Podle něj jde nepochybně o Amy. Bohužel FBI ani policie nedokázali žádné z těchto podezření potvrdit a Amy Bradleyovou nikde nenašli. Vyšetřování stále běží a rodina nabízí za informace vedoucí k nalezení své dcery odměnu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu