válkaČeskoslovenskoobjevy

Američtí studenti se údajně nechávají nakazit covidem. Plazmu s protilátkami prodávají

Američtí studenti se údajně nechávají nakazit covidem. Plazmu s protilátkami prodávají
Zdroj: Unsplash

Tíživá finanční situace prý dohnala několik amerických studentů k zoufalému kroku. Podle vyšetřovaní univerzity v Idahu se nechávají nakazit covidem a poté prodávají svou plazmu.

Simona Knotkova 27. října 2020

Může za to nedostatek finančních prostředků? Nebo jenom někdo nepovažuje covid-19 za velkou hrozbu a má před sebou vidinu snadno nabytých peněz? Na Brigham Young University v Rexburgu v Idahu se údajně někteří studenti nechali nakazit koronavirem. Krevní plazmu s protilátkami následně prodali některému z odběrových center.

Thumbnail # Muž má vzácný typ krve. Díky dárcovství zachránil už miliony dětí
Mohlo by Vás zajímat:

Muž má vzácný typ krve. Díky dárcovství zachránil už miliony dětí

„Nákazu a šíření covidu-19 nelze brát na lehkou váhu. Bezohledné ignorování zdraví a bezpečnosti nevyhnutelně povede k dalšímu onemocnění a ztrátě života v naší komunitě. Pokud studenti finančně strádají, univerzita je připravena jim kdykoliv pomoci. Kvůli vydělávání na živobytí není nikdy třeba uchylovat se k chování, které ohrožuje zdraví a bezpečnost,“ stojí v oficiálním prohlášení univerzity, která je vedena mormonskou Církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

V nejbližším odběrovém centru si mohou dárci za jeden odběr přilepšit o 100 dolarů (cca 2300 korun). Podle statistik z úterý 20. října bylo covidem na univerzitě nakaženo 119 studentů.

Další články

Zavří­t reklamu