válkaČeskoslovenskoobjevy

Americká Židovka roky předstírala, že je černoška

Americká Židovka roky předstírala, že je černoška
Zdroj: Samira Rashid

Možná máte ještě v živé paměti skandál bílé Američanky s českými kořeny Rachel Dolezal, která lhala o svém afroamerickém původu. Podobný kousek se podařil také Jessice A Krug, bělošské univerzitní profesorce. Žena se ke všemu přiznala v článku publikovaném na serveru Medium.

Simona Knotkova 31. května 2021

Jessica A Krug vyučovala afroamerické dějiny na Univerzitě George Washingtona ve Washingtonu, D.C. a rovněž se angažovala v bojích za práva Afroameričanů. Roky tvrdila, že je latinsko-afrického původu. Místa svých kořenů přitom často měnila.

Thumbnail # 10 osobností z historie, které měly (údajně) černošské předky
Mohlo by Vás zajímat:

10 osobností z historie, které měly (údajně) černošské předky

„Postupem času jsem se stále víc vyhýbala životu, který jsem žila jako bílé židovské dítě na předměstí Kansas City, a to pod různými domnělými černošskými identitami, které jsem neměla žádné právo si přivlastňovat. První jsem předstírala, že jsem černoška ze severní Afriky, pak jsem se považovala za černošku s původem v USA a nakonec jsem tvrdila, že jsem karibského původu a pocházím z Bronxu. Svůj život jsem postavila na násilné protičernošské lži a lhala jsem každým svým nádechem,“ píše ve svém článku.

Za klamnou identitou prý stály psychické potíže, kterými začala trpět jako dítě. Je si však vědoma, že tato skutečnost ji neomlouvá.

„Problémy s duševním zdravím pravděpodobně vysvětlují, proč jsem v mládí převzala tuto identitu a proč jsem s ní tak dlouho pokračovala. Problémy s duševním zdravím ale nikdy nevysvětlí ani neospravedlní, neprominou ani neomluví, že – i když jsem věděla o tomto problému a kritizovala každou nečernošskou osobu, která si přivlastňovala věci od černochů – má falešná identita byla ušita výhradně z látky černých životů.“

I když se na první pohled může zdát, že ve srovnání s již zmiňovanou Dolezal se Krug alespoň ke všemu přiznala a nadále nevystupuje pod falešnou identitou, podle lidí z blízkého ženina okolí se jedná pouze o pokrytecké gesto, kterým se profesorka chtěla zachránit, když se provalila pravda

„Jess Krug… je někdo, koho jsem ještě do dnešního rána, kdy mi zavolala a všechno mi pověděla, nazýval kamarádkou. Neudělala to z vlastní vůle. Udělala to, protože se na to už přišlo,“ nechat se slyšet kupříkladu scenárista Hari Ziyad.

Další články

Zavří­t reklamu