válkaČeskoslovenskoobjevy

Americká policie v nebezpečné akci: zlikvidovala holčičkám stánek s limonádou

Americká policie v nebezpečné akci: zlikvidovala holčičkám stánek s limonádou
Zdroj: kltv.com

Policie v USA má čím dál větší problémy s udržením pořádku. Každou chvíli musí zastřelit nějakého nebezpečného černocha, který sice nemá žádnou zbraň, ale zase má třeba škaredý kukuč. Teď se zase vyznamenala a celosvětově zviditelnila policie v Texasu, když dvěma holčičkám zavřela jejich stánek s limonádou a popcornem.

Tomáš Chalupa 13. června 2015

Andria a Zoey jsou sestry. Je jim osm a sedm let a rozhodly se, že si před svým domem na ulici ve městě Overtonu otevřou stánek s popcornem a limonádou. Kolemjdoucí si jejich zboží mohou koupit za 50 centů. Tedy vlastně už nemohou. Dívenky svou Zelenou limonádu prodávaly sotva hodinu, když k jejich stánku dorazila texaská policie.

Strážci zákona po dívkách chtěli povolení, které je potřeba ke stánkovému prodeji. To stojí 150 dolarů a holčičky ho pochopitelně neměly. Policie byla blahosklonná a poslala je, ať si povolení vyřídí na radnici zdarma, že po nich poplatek chtít nebudou. Jenže na radnici jim povolení odmítli vydat s tím, že nejprve musí na zdravotní odbor a tam získat další potřebná povolení. Zkrátka byrokracie, jak ji známe i u nás.

Holky už na zdravotní odbor nešly a vrátily se ke svému stánku. Ovšem policie byla nekompromisní a stánek oficiálně uzavřela. Nelegální byznys dvou malých holek skončil dřív, než pořádně začal. „Postupovali jsme podle platného texaského zákona. V limonádě se mohou množit bakterie, nápoj i popcorn musí být skladovány a prodávány za určitých podmínek a musí k tomu být povolení,“ hájí postup svého sboru policejní šéf z Overtonu Clyde Carter.

Matka obou holčiček s postupem policie však nesouhlasí. „Jsou to malé holky a chtěly si vydělat pár dolarů. Vždyť je to jen limonáda. Cítím se, jakoby mi někdo dal facku,“ napsala na svém facebookovém profilu Sandi Evansová.

Možná by bylo ještě dobré dodat, jaký byl záměr celého „nelegálního obchodu“. Sestry chtěly koupit svému tátovi dárek v podobě lístku do místního akvaparku Splash Kingdom. Ten stojí 105 dolarů a přesně tolik chtěly svou akcí Zoey a Andria vydělat. Ale sestry se nevzdávají a už ohlásily, že mají nový plán. Budou limonádu a popcorn dávat lidem zdarma, a kdo bude chtít, může jim dát sponzorský dar. Tak uvidíme, co na to úřady a policie.

Další články

Zavří­t reklamu