Opravářka v podpatcích? Proč ne.

Opravářka v podpatcích? Proč ne. | zdroj: odditycentral.com


Američanka měla už dost povýšeného chování mechaniků. Založila autoservis vedený ženami

TÉMATA: ženy | auta

user-avatar

Simona Knotková

7. 08. 2017 | 08:30

Už jste se někdy jako ženy setkaly v autoservisu s povýšeným a diskriminujícím chováním ze strany mužských mechaniků? Američanka Patrice Banks dřív neustále. Dohnalo ji to až k založení ryze ženské autoopravny.

Patrice Banks odpromovala na pensylvánské Lehigh University a deset let pracovala v laboratořích chemičky DuPont. Osud ji ale nakonec zavál jiným směrem.

Jako ženu ji už delší dobu trápilo, jak se k ní chovají mužští mechanikové v autoopravnách. Shlíželi na ni spatra, nechávali ji čekat či těžili z její nevědomosti a účtovali jí více. Banks napadlo, jak by vše bylo snadnější, kdyby si mohla auto upravit u ženy. V okolí svého bydliště ve Philadelphii ale nikoho takového nenašla. Rozhodla se tedy vše vzít do vlastních rukou.

Po večerech se začala vzdělávat a dodělala si certifikát mechanika. Později otevřela opravnu Girls Auto Clinic, kde se o auta starají výhradně ženy. Čekající klientky navíc mohou využít služby přidruženého salónu krásy.

"Byla jsem jednou z těch žen, které nenávidí chození do autoservisů. Když jsem se naučila, jak se auta opravují, uvědomila jsem si, že to není vůbec těžké. Ženy to neví, protože jim to nikdo neřekne. Průmysl je vedený muži," vypraví Banks.

Zájemkyně se mohou věcem okolo auta přiučit v rámci jejích bezplatných workshopů. Zároveň chystá vydat přehledný manuál The Girls Auto Clinic Glove Box Guide, který má pomoci (nejenom) bezradným ženám.

témata

user-avatar

Simona Knotková

7. 08. 2017 | 08:30

Zavří­t reklamu