válkaČeskoslovenskoobjevy

Američan se kvůli covidu bál vrátit domů. Tři měsíce žil na letišti

Američan se kvůli covidu bál vrátit domů. Tři měsíce žil na letišti
Zdroj: Unsplash

Americká média informovala o neuvěřitelném případu. Na tamním letišti v Chicagu žil tři měsíce bez povšimnutí nezvaný obyvatel.

Simona Knotkova 23. ledna 2021

Letištního parazita odhalila dvojice zaměstnanců United Airlines, která po muži chtěla, aby se identifikoval. Ukázal jim ID kartičku, který byla v říjnu jiným zaměstnancem nahlášena jako ztracená. Podvodníka si následně převzala policie, která během vyšetřování zjistila, že se jedná o šestatřicetiletého Aditya Singha, nezaměstnaného muže z Los Angeles.

Thumbnail # Muž bez dokladů zůstal trčet na letišti. Žil na něm 18 let
Mohlo by Vás zajímat:

Muž bez dokladů zůstal trčet na letišti. Žil na něm 18 let

Na chicagské letiště O’Hare International Airport přiletěl už 19. října loňského roku. Není jasné, za jakým účelem do největšího města státu Illinois odcestoval, dle svých slov však nepokračoval dál ani se nevrátil zpátky domů, protože se údajně bál nákazy covidem. Na letišti přežíval bez povšimnutí tři měsíce a žil z jídla, které získával od dalších cestujících.

Soudkyně pro okres Cook Susana Ortiz se jen stěží pokoušela pochopit, jak mohla neoprávněná osoba žít takovou dobu v zabezpečené části letiště. „Soud shledává tato fakta a okolnosti za šokující, když uvážíme časové období, během kterého k tomu docházelo. Skutečnost, že někdo údajně přebýval v hlídané části letiště pod falešným ID, v úseku, který má být absolutně zajištěný, aby se cestující cítili bezpečně, představuje ohrožení pro komunitu,“ sdělila žena.

Ač případ vzbuzuje pohoršení, vedení letecké dopravy v Chicagu tvrdí, že během mužova pobytu nedošlo k žádnému ohrožení cestujících. Singha byl obviněn z trestného činu za nedovolené vniknutí do vyhrazené části letiště a za krádež.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu