válkaČeskoslovenskoobjevy

Alkohol, týrání a smrt: 10 hollywoodských herců, kteří si v dětství prošli peklem

Alkohol, týrání a smrt: 10 hollywoodských herců, kteří si v dětství prošli peklem
Zdroj: littlethings.com

Na plátně či pódiu ztvárňovali své role dokonale, jejich vlastní život už tolik bezchybný nebyl. Přečtěte si, jaké kostlivce skrývalo těchto deset hollywoodských herců.

Simona Knotkova 7. června 2018

Charlton Heston

Hestonovi se rozvedli rodiče, když mu bylo deset. S matkou a dvěma sourozenci se poté přestěhoval na chicagské předměstí, kde se jen stěží dokázal zařadit do kolektivu. „Byl jsem víceméně samotář. Na předměstí mě považovali za vyzáblého křupana z vesnice. Ostatní kluci pocházeli z bohatých rodin a věděli daleko víc o holkách než já,“ vyprávěl.

Cary Grant

„Tvoje matka odjela na dlouhé prázdniny,“ dozvěděl se devítiletý Cary Grant z úst svého otce-alkoholika. Později muž své tvrzení změnil a synovi říkal, že zemřela. Teprve ve 31 letech se Grant dozvěděl pravdu – jeho matka ve skutečnosti pobývala celou dobu v psychiatrické léčebně, kam ji její manžel nechal zavřít kvůli klinické depresi. Patologické rodinné zázemí se podepsalo na psychice dospívajícího chlapce, který měl problémy komunikovat ve společnosti a byl stále nervózní.

James Stewart

James Stewart byl tiché stydlivé dítě, které se stranilo ostatních. Většinu svého dětství strávil zavřený ve sklepě, kde stavěl modely letadel. Jako devatenáctiletý teenager prodělal těžkou formou spály.

Clark Gable

Bylo mu teprve deset měsíců a už přišel o matku, která zemřela na mozkový nádor. Paradoxně to byly právě jeho přednosti, které v pozdějším věku zapříčinily jeho nesmělost. Clark se ve společnosti ostatních styděl za svou výšku a výrazný hlas.

Marlon Brando

On sám byl v dospělosti velmi problematickou osobností s charakteristickým hereckým projevem. Začátek všeho hledejme v dětství. Malý Marlon vyrůstal v rodině alkoholiků, kteří o něj nejevili zájem a pro facku či urážku nešli daleko. Vztek vyklíčený na domácí půdě si chlapec následně tišil ve škole, kde se hádal s učiteli a dopouštěl se vandalismu.

Richard Burton

Richard Burton se narodil jako dvanácté dítě. Po porodu třináctého potomka matka zemřela a výchovu dvouletého chlapce převzala jeho starší sestra. Otec dětí byl alkoholik, který denně vypil dvanáct piv a čas od času byl celý týden na tahu. Burton se z této zkušenosti bohužel nepoučil a v dospělosti sám propadl alkoholu.

James Dean

James Dean tragicky zemřel ve 22 letech. Se smrtí se však z bezprostřední blízkosti setkal už mnohem dřív. Jako devítiletý chlapec přišel o matku, která zemřela na rakovinu. Jeho novým domovem se poté stala farma jeho strýce a tety.

Tony Curtis

Pětičlenná rodina židovských přistěhovalců ze Slovenska bydlela v jednopokojovém bytě za otcovým krejčovským obchodem. Malý Tony musel pravidelně snášet agresivní výpady schizofrenické matky. Ve třinácti letech se také vyrovnával se smrtí mladšího bratra, který zemřel pod koly nákladního vozu.

Gary Cooper

V patnácti letech byl vážně zraněn v dopravní nehodě. Aby se jeho kyčel z poranění zotavila, doktor mu předepsal jízdy na koni. Ty ale bohužel vše jenom zhoršily a daly vzniknout jeho typické nevyrovnané a ztuhlé chůzi. Po celý život herce také trápily velké bolesti.

Sidney Poitier

Sidney Poitier se stal prvním černošským hercem, který získal Oscara. Nechybělo přitom málo a tohoto momentu se nikdy nemusel dožít. Narodil se o dva měsíce předčasně a doktoři mu nedávali příliš mnoho šancí na přežití. Po třech měsících důkladné výživy a péče ale zvítězil nad tragickým osudem.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu