válkaČeskoslovenskoobjevy

Album z bazaru bylo plné fotografií ženy s největšími hvězdami devadesátek

Album z bazaru bylo plné fotografií ženy s největšími hvězdami devadesátek
Zdroj: boredpanda.com
+ 42 fotek+ 43 fotek

Na sběratelský poklad narazili pracovníci belgického bazaru. V jedné z krabic objevili album s fotografiemi, na kterých byla vyfocená žena s těmi největšími hvězdami minulých let.

Simona Knotkova 18. února 2020

Fotografické album někdo odložil v bazaru Opnieuw & Co v belgickém městě Mortsel. Bylo plné snímků ženy, která se před objektiv fotografa postavila s těmi největšími hereckými hvězdami devadesátek a začátku druhého tisíciletí. Jak se album, které by bylo snem nejednoho sběratele, dostalo až tam, je pro zaměstnance bazaru záhadou.

„Pořád netušíme, jak se album dostalo až k nám. Jsme bazar a spoléháme se na dary, kterými naše sociální pracoviště financujeme (poskytujeme práci uprchlíkům a lidem, kteří ji nikde jinde nemohou najít). To znamená, že někdo ho pravděpodobně odhodil v jednom z našich obchodů do krabice s dalšími věcmi. Jeden z našich lidí si pak albem listoval a došlo mu, že je to něco, čeho se lidé nezbavují jen tak dobrovolně,“ sdělil mluvčí Opnieuw & Co.

Pomocí novinářského průkazu na jedné fotce pracovníci následně identifikovali Marii Snoeys-Lagler, bývalou členku Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu. Tato nezisková organizace sdružuje kolem devadesáti novinářů a fotografů z padesáti pěti zemí a mimo jiné každoročně udílí Zlaté glóby. Marie byla její součástí až do svých 87 let. Zemřela v roce 2016. Toto odhalení rázem vysvětlovalo, kde žena získala přístup k tolika áčkovým hvězdám, od Johnnyho Deppa přes Sophii Loren až po Toma Cruise.

„Jedna z našich televizních stanic využila své kontakty a našla její dceru, která žije v Kalifornii. Spojili jsme se s ní, abychom jí mohli album v pořádku vrátit,“ říká mluvčí bazaru.

Některé z pořízených snímků si prohlédněte v naší galerii.

Další články

Zavří­t reklamu