válkaČeskoslovenskoobjevy

Alan Rickman byl z role Severuse Snapea údajně frustrovaný

Alan Rickman byl z role Severuse Snapea údajně frustrovaný
Zdroj: Profimedia

I když v Harry Potterovi patřil k nejoblíbenějším záporákům, Alan Rickman se svou postavou učitele obrany proti černé magii Severuse Snapea nebyl tolik spokojený. Po smrti herce to odhalila série dopisů.

Simona Knotkova 22. ledna 2021

Znalí diváci snímků o Harry Potterovi dobře ví, že Severus Snape nebyl jednoznačným záporným charakterem a jeho chování mělo jasný motiv, který se odhalil později. Herec Alan Rickman tohoto sporného hrdinu ztvárnil dokonale a natrvalo se usadil v srdcích malých i velkých diváků. Jak ovšem odhalily dopisy zveřejněné po smrti Rickmana v roce 2016, on sám si se svou rolí nebyl tolik jistý.

Thumbnail # Připomeňte si, jak vypadali hlavní hrdinové Harryho Pottera na začátku své kariéry
Mohlo by Vás zajímat:

Připomeňte si, jak vypadali hlavní hrdinové Harryho Pottera na začátku své kariéry

„Děkuji, že ses podílel na úspěchu Harryho Pottera a Tajemné komnaty. Chápu, že jsi někdy frustrovaný, ale měj, prosím, na vědomí, že jsi nedílnou součástí těchto příběhů. A jsi vynikající,“ stojí například v listu, který mu napsal režisér David Heyman po premiéře druhého dílu série.

V dopise nadepsaném „V hlavě Snapea“ z roku 2009 si sám Rickman stěžuje, že ho režisér David Yates v Princi dvojí krve patrně zobrazil tak, aby oslovil hlavně cílové náctileté publikum, a určité důležité věci vůbec nebral v potaz.

Thumbnail # Bradavice v Hollywoodu:  Na návštěvníky čeká svět Harryho Pottera
Mohlo by Vás zajímat:

Bradavice v Hollywoodu: Na návštěvníky čeká svět Harryho Pottera

Neopomněl ani na autorku knižní předlohy J. K. Rowling, kterou v jiném psaní pochválil za to, že se Snape, „nejsložitější postava, kterou kdy hrál“, konečně dočkal v závěru série spravedlnosti.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu