válkaČeskoslovenskoobjevy

Al Pacino má sicilské kořeny, jeho otec pocházel z městečka Corleone

Al Pacino má sicilské kořeny, jeho otec pocházel z městečka Corleone
Zdroj: thevintagenews.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Městečko Corleone skutečně leží 60 kilometrů od sicilského hlavního města Palerma. Ve slavném filmu Kmotr právě z tohoto města pocházela hlava mafiánské rodiny Vito Corleone. Roli jeho nejmladšího syna Michael Corleone ve filmu hrál Al Pacino. A děda tohoto slavného herce pocházel z městečka Corleone. Je to všechno jenom náhoda?

Tomáš Chalupa 12. července 2017

Al Pacinův děda John Gerardi a jeho žena Kate přišli do New Yorku skutečně ze sicilského Corleone. Ani ve snu by je nenapadlo, že tahle zapadlá sicilská díra se stane nesmrtelnou díky románu Maria Puza Kmotr, který následně zfilmoval do slavné trilogie Francis Ford Coppola.

Al Pacinův otec se ale žádnou hlavou mafie, nebo jejím členem v New Yorku nestal. Rodina třela bídu s nouzí a neměli peněz nazbyt jako mnoho dalších přistěhovalců. Také Al Pacinův otec, Salvatore Pacino, pocházel ze Sicilie, ovšem z městečka San Fratello v provincii Messina. Právě tato skutečnost vedla později Al Pacina, aby v jednom rozhovoru řekl: „V Americe je každý Ital jen poloviční Ital. Kromě mě, já jsem skutečný Ital. Jsem hlavně Sicilián a taky trochu Neapolec.“

Pacinovi rodiče se rozvedli, když mu byli dva roky, a vyrůstal pak u prarodičů v Bronxu. Na školu se vykašlal v sedmnácti letech a živil se, jak to šlo. V šedesátých letech byl dokonce houmlesák. V roce 1968 ale nastal zlom, když si ho všimli agenti filmového studia, jak hrál na ulici pouliční divadelní hru The Indian Wants the Bronx. A byla z toho role ve filmu Kmotr slavného režiséra Coppoly. Al Pacino se později přiznal, že měl dlouhou dobu strach, že ho lidé ze studia vykopnou. Na roli ve filmu si brousily zuby slavné osobnosti, ale Coppola dal přednost zcela neznámému mladíkovi z ulice. Mnoho lidí se těšilo na to, jak selže a budou ho moci nahradit. Nakonc vše dopadlo dobře a Al Pacino jako Michael Corleone zazářil a otevřel si dveře k hvězdné kariéře.

Další články

Zavří­t reklamu