válkaČeskoslovenskoobjevy

Aktuální studie: Během Vánoc se milostný život žen kvůli stresu a vyčerpání zastavil. Jak znovu nastartovat libido?

Aktuální studie: Během Vánoc se milostný život žen kvůli stresu a vyčerpání zastavil. Jak znovu nastartovat libido?
Zdroj: unsplash.com
+ 25 fotek+ 26 fotek

I když má podle různých průzkumů většina lidí o Vánocích víc chuti na sex, nejnovější studie odborníků ze Stanford University ukazuje, že obzvláště ženy v tomto období svůj milostný život prakticky stopnou. A to kvůli svátečním přípravám. Na nový rok se jim sexuální apetit často vrátí, ale pokud ne, mohou vyzkoušet 7 osvědčených tipů, jak si zlepšit své libido.

redaktor 15. ledna 2021

Období Vánoc je často považováno za čas, kdy mají lidé největší chuť na sex. Napovídají tomu i různé průzkumy – například podle dotazníkového šetření britské online seznamky IllicitEncounters.com z konce loňského roku si o Vánocích na milování více myslí přes 80 % lidí. To ale zdá se neznamená, že své sny skutečně realizují. A platí to především pro ženy. Prosincový průzkum odborníků z kalifornské Stanford University, kteří analyzovali anonymní záznamy sexuálních aktivit žen přes mobilní aplikaci, odhalil, že se během vánočních svátků milostný život žen prakticky zastavil. Hlavní důvod? Stres a vyčerpání ze svátečních příprav. Jsou to totiž hlavně ženy, na koho padají úkoly jako sváteční výzdoba, pečení cukroví, nákupy a balení dárků či vymýšlení aktivit pro děti nebo plánování návštěv.

Dobrou zprávou ale je, že se většině žen sexuální apetit rychle vrátí. Už na Nový rok ukazovaly záznamy z aplikace prudký nárůst milostných zážitků. U někoho ovšem návrat libida může trvat déle. Pokud je to i váš případ, přinášíme vám několik osvědčených tipů, jak si pomoci k větší chuti na sex a jak si v novém roce užít lepší milování.

1) Jste to, co jíte

K Vánocům i oslavám příchodu nového roku samozřejmě patří dobré jídlo a pití. Přejídání i zvýšená konzumace alkoholu ovšem libidu příliš neprospívá. O další důvod více, proč si v lednu dopřát trochu vnitřní očisty. „Odlehčete svůj jídelníček a s ohledem na své libido do něj přidejte ovesné vločky, banány, tučné ryby, oříšky, borůvky nebo vodní meloun. Pitný režim obohaťte o čerstvý džus z pomeranče. Všechno to jsou totiž potraviny, které podporují sexuální apetit,“ doporučuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Thumbnail # 8 neinvazivních technik úlevy od bolesti, které skutečně fungují
Mohlo by Vás zajímat:

8 neinvazivních technik úlevy od bolesti, které skutečně fungují

2) Navnaďte se

Pro ženy mnohem méně než pro muže platí, že se u nich nálada na sex zvedne zčistajasna. Spontánní chuť na sex jich podle průzkumů přiznává jen asi 15 %. U většiny se naopak objevuje chuť na sex „responzivní“, tedy spojená se vzrušením. Posílit své libido tak dámy mohou jednoduše tím, že se vystaví externím faktorům: pustí si eroticky laděný film či seriál, začtou se do erotické literatury či vymění běžné spodní prádlo za odvážnější kousky, díky nimž se budou cítit přitažlivě.

3) Zkoušejte nové věci

Pro vzrušení, ženské i mužské, je důležité snažit se nespadnout do fádní rutiny. Jednou z nejsnadnějších věcí, které pro to můžete udělat, je zkoušet nové sexuální polohy. Nemusíte se hned pouštět do divokých akrobatických pozic, často pomůže i jen drobná obměna. Místo klasického misionáře tak můžete zkusit třeba misionáře obráceného, kdy má žena nohy u hlavy muže. Dále můžete svou pozornost přesunout z obvyklých erotogenních zón na ty méně známé, jako jsou záda, zápěstí, vnitřní strany stehen, krk a chodidla. Využijte citlivých nervových zakončení k smyslné masáži, ať už před sexem, nebo přímo během něj.

4) Vsaďte na vhodnou lubrikaci

Přesvědčení, že lubrikanty jsou určeny jen pro starší ženy s problémy s vaginální suchostí, je zcela mylné. Kvalitní lubrikace totiž dokáže i jinak průměrné milování povýšit na nezapomenutelný zážitek. Důležitý je ale výběr vhodného typu lubrikantu. „Olejové lubrikanty jsou výborné, protože na vzduchu nezasychají. Nevýhodou je, že je obvykle není vhodné používat s kondomy či jinými pomůckami z latexu. Lubrikanty na bázi silikonu taktéž poskytují dlouhou lubrikaci, ale mohou poškodit pomůcky ze silikonu. Lubrikanty na bázi vody lze používat s čímkoliv, bohužel však na vzduchu rychle zasychají,“ popisuje Adam Durčák.

5) Vyměňte rychlovky za pomalé milování

Rychlý, vášnivý sex vypadá dobře na obrazovkách, v reálu však nikterak vysoce uspokojivý není. Zkuste pro tento rok vyměnit akční rychlovky za pomalé, důkladné milování. Ženy ostatně dle studií potřebují alespoň 19 minut předehry, aby dosáhly plného vzrušení. Zařaďte tedy delší polibky, mazlení před i po svléknutí se či erotickou masáž.

Thumbnail # Prvotřídní wellness s výhledem na božskou přírodu: Kde zažijete relax jako žádný jiný?
Mohlo by Vás zajímat:

Prvotřídní wellness s výhledem na božskou přírodu: Kde zažijete relax jako žádný jiný?

6) Sex plně prožívejte

Mindfulness, tedy stav mysli, kdy jste zaměřeni na přítomnost a zcela ponořeni do aktuálního prožitku, bude dle předpovědí expertů jedním z velkých trendů pro milostný život v roce 2021. Partneři by se měli snažit během sexu oprostit od veškerých rušivých elementů, ať už vnějších, jako jsou notifikace na jejich chytrých telefonech, nebo vnitřních, tedy rozbouřených myšlenek, které se věnují všemu jinému jen ne právě probíhajícímu milostnému zážitku. Sexuální mindfulness by zkrátka mělo být o tom věnovat celou svou pozornost partnerovi a vlastním aktuálním smyslovým i emočním prožitkům.

7) Milování si naplánujte a sepište seznam svých erotických přání

Průzkumy ukazují, že nejspokojenější páry jsou ty, které mají pravidelný sex. Pravidelný ale neznamená každodenní. Pro většinu lidí je dostatečně uspokojivé kvalitní milování jednou za týden. Pokud se vám nedaří tuto optimální frekvenci dodržovat, zkuste si jeden den s partnerem sednout nad svým diáři a pro rok 2021 si milování hezky rozplánovat. „Ač si to lidé zprvu myslí, naplánovaný sex není o nic horší než ten spontánní. Naopak, může být ještě lepší, a to hlavně, když si nenaplánujete pouze přesné dny, ale například si k tomu i sepíšete seznam toho, co všechno byste rádi vyzkoušeli – polohy, pomůcky, scénáře pro roleplay a podobně. Můžete se pak předem těšit a fantazírovat o tom, co vás čeká. Vašemu libidu to určitě prospěje, stejně jako samotný pravidelný sex,“ dodává Adam Durčák.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu