Vítejte na palubě lodi tomograf | zdroj: dailymail.co.uk


Tomograf obsadili piráti. Takhle by měly vypadat všechny dětské nemocnice

Dětská nemocnice v New Yorku by mohla jít příkladem nemocnicím po celém světě. Pořídila nový tomograf a celý sál včetně samotného zařízení nechala vyzdobit tak, že dětští pacienti často zapomenou, že jsou v nemocnici. Spíše si připadají jako na pirátské lodi.

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 11. 2014 | 00:09

Vážně povedená výzdoba udělala dětem radost

V New Yorkské nemocnici se rozhodli, že se pokusí zmírnit strach a stres, které prožívají děti, jež se ocitnou na tomografickém vyšetření. Najali firmu, aby vymyslela dekoarci a výzdobu, která z ponurého sálu udělá radostné místo. Firma přišla se dvěma verzemi - mořský svět a piráti. V nemocnici se údajně dlouho debatovalo a nakonec zvítězili piráti.

Výběr mezi piráty a rybami dopadl pro piráty

Do tomografu se tak vjíždí jako do kormidla, všude kolem jsou lodě a roztomilí piráti, takže děti se na vyšetření údajně dokonce těší. "Dělejte, už si tam chci jít hrát," tohle prý často slyší od dětí sestra Naomi Hawkins, která připravuje děti na vyšetření. Ostatně i vedoucí dětského oddělení Carrie Ruzal-Shapito médiím přiznala, že si nové prostředí užívá stejně jako dětští pacienti. "Ti piráti jsou prostě rozkošní, baví mě stejně jako ty děti," řekla Ruzal-Shapiro. Při pohledu na celý sál se jí není co divit.

Do tomografu se doslova vplouvá

Dětem se pobyt mezi piráty líbí

Piráti jsou podle šéfky oddělení rozkošní

Tak ahoj zase příště, nebo raději ne

 

 

  

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 11. 2014 | 00:09

Zavří­t reklamu