válkaČeskoslovenskoobjevy

Afghánec pojmenoval syna po Donaldu Trumpovi. Lidi mu teď vyhrožují smrtí

Afghánec pojmenoval syna po Donaldu Trumpovi. Lidi mu teď vyhrožují smrtí
Zdroj: odditycentral.com

Pojmenovat své dítě po Donaldu Trumpovi se minimálně může jevit jako hloupý nápad. Když něco takového uděláte v Afghánistánu, může to být nápad dokonce nebezpečný.

Simona Knotkova 27. března 2018

Ještě v roce 2016 si Sayed Asadullah Poya myslel, že dát svému synovi jméno Donald Trump je skvělý nápad. Osmadvacetiletý učitel tehdy dočetl Trumpovu knihu Zbohatněte jako já a v USA zrovna vrcholila prezidentská kampaň. Poya měl představu, že jméno úspěšného podnikatele zajistí synovi podobně úspěšný život.

„Udělal jsem si o Trumpovi průzkum a na jeho základě jsem se rozhodl, že syna pojmenuji stejně. Zamiloval jsem si jeho osobnost. Myslel jsem, že je v ekonomice nejlepší a bude se mu dařit i v politice. ‚Je to úžasný muž,‘ říkal jsem si. Líbilo se mi, že když něco chce, prostě jde a vezme si to,“ vypráví mladý Afghánec.

V té době mu nedocházelo, že volbou jména si proti sobě poštve muslimskou komunitu. Místní imám věnoval kritice jeho činu dokonce celý obřad. Podle něj si muž vybral jméno bezvěrce, který je urážkou celého jejich náboženství. Zastání Sayed nenašel ani u rodičů.

Donald Trump má už nyní složitý život

Donald Trump má už nyní složitý život

„Situace se každým dne zhoršovala. Pokaždé, když jsem na syna volal Trumpe, můj otec byl vzteklejší a vzteklejší, až to jednoho dne už nedokázal dále snášet.“

Jediným řešením byla změna bydliště. Učitel vzal Donalda a manželku Jamilu a přestěhovali se do hlavní města Kábulu. Doufal, že lidé v metropoli budou tolerantnější a věci se konečně uklidní. Bohužel došlo k přesnému opaku.

„Minulý týden přišla skupinka rozzuřených lidí k našemu bytnému a požadovala, aby nás vyhodil. Když jsme měli ještě veřejné profily, lidé nás na Facebooku bombardovali negativními vzkazy a výhrůžkami. Někdo nám dokonce napsal, že nás za naše hříchy zabije. Spousta lidí je také názoru, že jsem syna pojmenoval schválně, aby se mi v Americe podařilo snadněji získat azyl. Není to vůbec pravda.“

I přes skutečnost, že je jeho rodina v ohrožení, ale nehodlá nic měnit a stále si stojí za svým.

„Je to jenom jméno. Byla to má volba a já se rozhodl pro Trumpa. Je možné…, že ho děti ve škole budou šikanovat. Nebudu ale nic měnit. Ať jdou ostatní k čertu!“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu