válkaČeskoslovenskoobjevy

Adolfo Constanzo byl masovým vrahem, vůdcem satanistické sekty i drogovým králem

Adolfo Constanzo byl masovým vrahem, vůdcem satanistické sekty i drogovým králem
Zdroj: allthatsinteresting.com

Magie a čáry, satanismus a démoni nahradili v životě Adolfa Constanza katolickou výchovu, kterou dostal ve své rodině. A pak už se to s ním jen vezlo a skončilo to odřezanými mozky a krvavými rituály.

Tomáš Chalupa 24. srpna 2018

Adolfo Constanzo se narodil v Miami v roce 1962. Jeho matka ovdověla a druhého muže si našla v Portoriku, kam za ním i se synem odjela. Tam Adolfo poprvé přičichl ke kultu woodoo a dalším temným naukám. Přestože jeho matka byla křesťanka a vedla ho k této víře, Constanzo byl fascinován spíše těmito okultními naukami.

Ve čtrnácti letech se také zapletl do obchodu s drogami, který v Malé Havaně, imigrantské části Miami, doslova kvetl. Stal se učněm místního šamana, který ho zasvětil do temné nauky palo mayombe. V okolí Constanzova domu se pak začaly nacházet mrtvoly malých zvířat. Většinou na zápraží sousedních domů.

Ještě jako teenager byl několikrát zatčen a strávil nějaký čas ve vězení za krádeže a držení drogy. Pak se živil jako model v Mexiko City. I tam ale narazil na temné nauky, jako by byl předurčen, aby se setkával s podivíny a okultisty všude, kam přišel.

Postupně se sám stal okultistou a drogovým lordem. V Mexiko City se usadil natrvalo, za slušné peníze prodával nejen drogy, ale také pořádal temné satanistické seance. Za 4500 dolarů například prováděl okultní oběti zvířat, které měly dotyčného ochránit před zlými duchy a v případě drogových dealerů také před policisty.

Jeho klientela se sestávala postupem času stále více z boháčů a prominentních obyvatel města. Už žil jen z pořádání temných rituálů a obětí zvířat, mezi kterými prý nechyběla ani malá lvíčata. Měl také skupinu pomocníků, kteří plenili místní hřbitovy, aby získali lidské kosti pro rituály.

Constanzo se topil v luxusu. Jeho klienti platili skvěle, byli mezi nimi i členové kartelu Calzada. Kartelu se nebývale dařilo a Constanzo přišel s tím, že to vše je zásluha jeho kouzel a magie. Jenže Calzadové odmítli jeho požadavek, aby měl vyšší postavení v rámci kartelu. Brzy na to šest členů rodiny včetně hlavy kartelu záhadně beze stopy zmizelo. Když je po čase policie našla, byla to jen mrtvá těla, kterým chybělo mnoho částí a orgánů. Constanzo si je schoval pro své obřady. Byly to nejen prsty nebo ruce, ale také očni bulvy, mozky, páteře a srdce.

Teprve tehdy se policie začala o Constanza zajímat. Byli přesvědčeni, že Calzadové nebyli zdaleka jeho jedinými oběťmi. Měli v databázi mnoho zavražděných lidí, kterým také chyběli části těl nebo orgány. Došli k přesvědčení, že Constanza zabil nejméně 23 lidí. Byli mezi nimi prostituti, chudáci ze slumů, ale i členové jeho vlastní skupiny, kteří se mu z nějakého důvodu zprotivili. Jednou z obětí se stal i americký student Mark Kilroy, který si odskočil na pár dní do Mexika. Právě tato vražda přivodila Constanzův pád. Rodina Kilroye zburcovala americkou i mexickou policii, a ta skutečně rozjela rozsáhlé pátrání.

Kilroye přivedli Constanzovi jeho vlastní lidé poté, co jim přikázal, že potřebuje sehnat gringa. Členové jeho sekty poslouchali na slovo a osamělý student byl lehkou kořistí. Jenže rodina Kilroye měla velký vliv, pátrání trvalo dlouho a bylo důkladné. Policisté se nakonec dostali až na jistý ranč, kde nalezli ohromní množství drog. To je ani moc nepřekvapilo. Překvapil je ale nález stodoly bez oken, kterou bylo možné popsat jen jako „lidská jatka“. Zjevně zde docházelo k usmrcování a porcování těl, vytahování orgánů a odřezávání končetin. V hrobech kolem byly nalezeny mrtvoly včetně těla Kilroye.

Constanzu vypátrala policejní jednotka o pár dní později v jeho bytě v Mexiko City. Policisté byt obklíčili. Než ale vnikli dovnitř, Constanza nařídil jednomu ze svých mužů, aby jej zastřelil. Nechtěl padnout do rukou spravedlnosti, protože dobře věděl, že by jej čekala jen smrt na elektrickém křesle. Policie tak měla jen další mrtvé tělo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu