válkaČeskoslovenskoobjevy

Adele Uddo je proslulá modelka, nikdo ale nezná její tvář

+ 6 fotek+ 7 fotek

Žena, která byla příliš malá na to, aby převáděla modely na přehlídkových molech, je dnes nejúspěšnější modelkou na světě, která za den vydělá pět tisíc dolarů. Nikdo ale nefotí její celou postavu či tvář, zato její ruce a nohy visí na bilboardech po celé Americe.

blondie 9. prosince 2015

Když se řekne Adele Uddo, nikdo si nevybaví její tvář. Přitom newyorská modelka pracuje i pro tak vyhlášené značky, jako jsou Christian Dior, Yves Saint Laurent nebo Apple, a spolupracuje s celebritami zvučných jmen – namátkou uveďme třeba Katy Perry, Penelope Cruz, Heidi Klum, Hugha Jackmana či Colina Farrela. „Předvádím různé části těla, ale hlavně ruce, a dělám dublérku mnoha celebritám,“ přibližuje svou práci Adele.

Její krásné prsty ozdobené prsteny svírají krásné věci.

Její krásné prsty ozdobené prsteny svírají krásné věci.

Se svou výškou neměla totiž šanci uspět jako běžná modelka, ale babička jí poradila, ať se zúčastní konkurzu na reklamní kampaň propagující lak na nehty, že má pěkné ruce. Dala na ni a uspěla. Od té doby její štíhlé prsty s dlouhými, pěstěnými nehty zdobí módní časopisy a figurují v řadě reklam, ať už mačkají na knoflíky přístrojů, dotýkají se displejů na mobilech, krouží se sklenicí vína nebo nesou kus pečeného kuřete k ústům.

Adele při focení

Adele při focení

Řeklo by se džob, který by jí leckdo mohl závidět. Adele však tvrdí, že její oslňující životní styl má i své stinné stránky. Kromě toho, že si nejméně sedmkrát denně musí krémovat ruce a dbát o to, aby si neulomila nehet, je její práce někdy docela nudná a únavná. „Když dělám někomu dablérku, stojím za hlavní modelkou přikrčena, ruce zasunuté v jejím podpaží,“ popisuje focení. „Některé dny prosedím hodiny čekáním na třísekundovou vložku do reklamy,“ prozrazuje. Když měla pro McDonald natáčet reklamu, ve které měla rozklepnout vajíčko, musela si koupit balení vajec a v noci pak doma trénovat rozbíjení vaječných skořápek. „Pak jsem několik dnů jedla vaječné omelety,“ poznamenala.

To, že nikdo její tvář nezná, ji netrápí. Díky své profesi totiž pochopila, že na každé ženě se najde něco krásného, na co může být hrdá, a to je třeba umět zvýraznit.

Další články

Zavří­t reklamu