Tak tohle vystoupení nikdo nečekal.

Tak tohle vystoupení nikdo nečekal. | zdroj: billboard.com


ABBA znovu spolu! K oslavě 50. výročí se švédská skupina sešla po 30 letech na pódiu. A konečně i zazpívala

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2016 | 14:30

Björn Ulvaeus a Benny Andersson se poprvé potkali v roce 1966. Právě tehdy vznikla myšlenka na společný hudební projekt. Ten obletěl svět pod akronymem ABBA a vydal celkem osm studiových nahrávek. Padesátileté výročí skupina oslavila překvapivým vystoupením na pódiu.

Celá sestava včetně zpěvaček Agnethy Fältskog a Anni-Frid Lyngstad se v neděli 7. června sešla ve stockholmském hotelu Berns Salonger. Na soukromé události konané k výročí vzniku hudební formace zazpívala skladbu "Me And I". Stalo se tak poprvé od roku 1986, kdy členové ABBA spolu opět vystoupili na jednom pódiu.

Už letos v lednu se kapela přitom po osmi letech sešla na veřejnosti a ukázala se na premiéře muzikálu Mamma Mia! The Party. Pocity z nedělního vystoupení popsala Lyngstad pro deník Expressen slovy: "Bylo to naprosto úžasné. Spousta emocí. Prošli jsme si celou naší historií. Hlavně Benny a Björn. Bylo to velmi nostalgické."

Z události nebyla pořízena žádná videa, stejně jako se příliš mnoho nefotilo. Audio záznam si však můžete poslechnout díky videu pod článkem.

témata

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2016 | 14:30

Zavří­t reklamu