válkaČeskoslovenskoobjevy

9 nevšedních škol, které skutečně existují

9 nevšedních škol, které skutečně existují
Zdroj: atlasobscura.com

Toužíte se bít jako gladiátor? Pročítat si čarodějné knihy? Nebo si jenom tak lézt po stromech? Máme pro vás dobrou zprávu. Opravdu existují školy a instituty, kde vám podobné věci umožní. A ještě mnoho dalších.

Simona Knotkova 13. září 2018

Elfí škola (Reykjavík, Island)

Elf je bytost z germánské mytologie, kterou v moderní kultuře asi nejvíce proslavila fantasy sága Pán prstenů. Podle průzkumu z 90. letech na jeho existenci věřila až polovina Islanďanů. Není proto divu, že v zemi najdete školu zaměřenou na studium elfů. V pětihodinovém nočním kurzu si projdete místy jejich zaručeného výskytu, naučíte se rozeznávat třináct jednotlivých druhů a můžete si vyzkoušet jejich oblečení. Výuka je ukončena snídaní v podobě kávy a palačinek a získáním certifikovaného diplomu.

Výzkumné středisko čarodějné vědy (New York, USA)

Bradavice bohužel existují jenom v díle J. K. Rowlingové, ale v New Yorku můžete navštívit alespoň jejich náhražku. Organizace se věnuje uchovávání a interpretaci magie a příbuzných umění včetně hypnózy, psychických fenoménů, žonglování, podvodného gamblingu či mentalismu. Středisko sídlí v malé knihovně ve čtvrti Chelsea. Po domluvě s vedením zde můžete strávit hodinu až dvě a ponořit se do čarodějných knížek. Přítomný kouzelník vám třeba ukáže trik.

Škola fyziky selského rozumu Larryho Springa (Fort Bragg, Kalifornie)

Larry Spring byl dříve pilotem a bavila ho rádia. Ve stáří si založil kurz fyziky, který stál na myšlence, že „světlo není častice ani vlna, ale magnetosféra“. Třebaže oficiální věda jeho názory nikdy nepřijala, Spring se těšil pozornosti mnoha dalších amatérů. V roce 2009 muž zemřel, ale škola dodnes funguje jako muzeum.

Farma mrtvol (Knoxville, Tennessee)

Ač je to téma celkem morbidní, i rozklad lidských těl je třeba zkoumat. V USA najdete taková zařízení hned tři, z toho jedno v Tennessee. Cílem je získat lepší povědomí o dekompozičním procesu, a tak přispět rozvoji technik pro získávaní informací z ostatků. Jednotlivá těla leží v různých prostranstvích, zkoumá se, jaký vliv na ně má hmyz či voda. A nemusíte mít strach – pozorovaná těla před smrtí dobrovolně poskytli dárci.

Gladiátorská škola (Řím, Itálie)

Gladiátoři ještě nevymřeli. Soukromé lekce pro bojovníky všech věkových kategorií v Římě poskytuje podnikatel Sergio Iacomoni, též známý jako Nero. Studenti se naučí zacházet s mečem i ochranným štítem. Snad jen ta krev, doufejme, neteče.

Škola lezení po stromech (Oregon City, Oregon)

Lezli jste jako malí po stromech? Proč se této činnosti vzdávat i v dospělosti? Tak nějak asi uvažoval i Tim Kovar. Na svém pozemku založil středisko, kde ostatní učí, jak se bezpečně pohybovat ve větvích, správně utahovat uzly či beze strachu spát v houpací síti. Celý kurz se může zdát jako legrace, ale Kovar ve skutečnosti vyučuje hlavně profesionály zaměstnané v přírodě, kteří tuto dovednost potřebují k výkonu práce. Široká veřejnost je samozřejmě také vítána.

Monroeův institut mimotělních zážitků (Faber, Virginie)

Zajímají vás věc jako astrální cestování, hypnóza a minulé životy? Potom je škola ve virginském Faberu přesně pro vás. Jejím zakladatelem byl Robert Monroe, průkopník ve zkoumání lidského vědomí a duchovní otec audio technologie Hemi-Sync, která mění stav mozku prostřednictvím zvuků. Institut kromě parapsychologie nabízí i kurzy klasické psychologie nebo masáží.

Santaclausovská škola Charlese W. Howarda (Midland, Michigan)

Charles W. Howard se proslavil jako herec, který nejčastěji ztvárňoval Santu Clause. Založení školy v roce 1937 byl tedy logický krok. Podobných škol najdete ve světě ještě několik, ale ta michiganská se chlubí statusem „Harvard santovských škol“. Kromě podrobné teorie se adepti naučí jako Santa správně chovat a vypadat. Součástí třídenního kurzu jsou pochopitelně i sobi.

Akademie pro parkouristy (Los Angeles, Kalifornie)

Jako parkour označujeme sportovní disciplínu, během které se z bodu A snažíte dostat do bodu B, a to přes množství překážek, skákáním, lezením a dalšími fyzickými výkony. V Los Angeles najdete tělocvičnu, ve které se všechno tohle můžete naučit. Pak už stačí jen vyrazit do terénu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu