válkaČeskoslovenskoobjevy

87letá babička se obléká odvážněji než leckterý teenager a propaguje marihuanu

+ 2 fotky+ 3 fotky

Mnoho lidí soudí, že člověk by se měl oblékat a chovat, jak se sluší a patří k jeho věku. To si ovšem nemyslí Helen Van Winkle z Tennessee, která se navzdory svému úctyhodnému věku 87 let vůbec necítí staře a ráda se strojí jako praštěná puberťačka. Svůj výstřední outfit sdílí na Instagramu, kde má přes jeden a půl milionů fanoušků, mezi nimiž figurují i takové celebrity jako Miley Cyrus, Nicole Richie, Beyoncé, Drake nebo Rihanna. Díky tomu je nejpopulárnější babičkou na internetu.

Ivanhoe 14. listopadu 2015

„Já se necítím stará,“ prohlásila nedávno Helen v rozhovoru pro online magazín Refinery29. „Nikdy jsem se necítila stará. Myslím, že se člověk může oblékat, jak chce.“ Jak ale dodala, výstředněji se začala oblékat až po smrti svého manžela i syna. S jejich ztrátou se zprvu neuměla vyrovnat. „Vyčítala jsem to Bohu, pořád plakala, protože jsem se s tím nemohla smířit,“ přiznala.

To se však změnilo v ten den, kdy si Helen na sebe oblékla jen tak z legrace oblečení své pravnučky. „Ležela jsem venku na slunci a měla na sobě batikované tričko a ustřihlé krátké šortky od pravnučky Kennedy. Ta, když přišla domů, mi povídá: ´Och babi, ty vypadáš tak roztomile! Počkej, já tě vyfotím.´“

Kennedy pak fotku sdílela na Instagramu, kde své prababičce založila účet pod jménem Baddie Winkle se sloganem: „Kradu vám chlapy od roku 1928“. Tak se z Helen stala internetová celebrita, o kterou se začaly zajímat i velké oděvní značky – neustále jí posílají různé oblečení, aby se v něm objevila na fotkách. Letos se stala tváří reklamní kampaně společnosti Grit Creative Group, pro kterou se oblékla ve vagabundském stylu Kurta Cobaina a Kate Moss. Rovněž odvážně zapózovala v háčkovaných bikinách.

Baddie Winkle v háčkovaných bikinách.

Baddie Winkle v háčkovaných bikinách.

I když má Baddie Winkle přes jeden a půl milion obdivovatelů, najdou se i tací, kterým se nelíbí jak její styl oblékání, tak i to, že podporuje legalizaci marihuany. I když Helen sama trávu nekouří, na některých fotkách zboží s ní související propaguje, což mnoho lidí znepokojuje. Helen však vysvětluje, že sice hájí legalizaci, je však proti kouření. „Vidím, že mnoho dětí je kvůli marihuaně zatýkáno a posíláno do vězení. Proto si myslím, že by se měla zlegalizovat. Jsou to jen děti, které byly přistiženy při kouření ve státech, kde marihuana není legální. Není dobře, když v tak mladém věku kvůli tomu skončí ve vězení,“ argumentuje.

Baddie Winkle jako propagátorka marihuany.

Baddie Winkle jako propagátorka marihuany.

Rovněž ji nechává klidnou veškerá kritika namířená proti jejímu stylu oblékání. „Nemám ráda oděvy pro staré dámy. Za celý svůj život jsem je nikdy nenosila,“ vysvětluje, proč se neobléká v souladu se svým věkem. “Ale nikdy mě neuvidíte s lepítky na bradavkách nebo velmi krátkých šortkách, které odhalují půlku zadku,“ dušuje se.

Baddie Winkle a Miley Cyrus

Baddie Winkle a Miley Cyrus

Jak říká, nová identita jí pomohla změnit život. Vyrovnala se nejen se ztrátou svých blízkých, ale našla i novou chuť do života. „Naučila jsem se žít a nechat žít. Ráda bych se stala příkladem pro starší lidi. Žijeme jen jednou, tak se bavme,“ prozrazuje svou filozofii. Nyní si klade jednoduché životní cíle – být šťastná, jíst víc čokolády, zkoušet víc nových věcí a tvořit sérii cool reality o tom, jaké to je stát se Baddie. Rozhodně však neplánuje s někým randit, to – jak říká – už má jaksi za sebou. Navíc ji muži jejího věku nepřitahují. „Ti jsou zralí tak akorát do hrobu,“ prohlašuje. „Mají jen samé bolesti a neduhy!“

Další články

Zavří­t reklamu