válkaČeskoslovenskoobjevy

70 procent seniorů myslí na sex alespoň jednou denně. Touží ještě zažít trojku nebo BDSM hrátky

70 procent seniorů myslí na sex alespoň jednou denně. Touží ještě zažít trojku nebo BDSM hrátky
Zdroj: pexels.com

Ačkoliv je milostný život seniorů v mnoha kulturách tabuizovaným tématem, neznamená to, že neexistuje. Právě naopak – starší lidé si sex užívají rádi a často. Podle nejnovějšího průzkumu totiž na sex denně myslí až 71 % lidí nad šedesát let a více než pětina seniorů touží se svým partnerem či partnerkou zkusit v milování něco nového. Nejvíce lidí přitom láká sex ve třech či BDSM.

Komerční sdělení 27. dubna 2021

Například loňský průzkum amerických odborníků z University of Michigan ukázal, že 76 % lidí ve věku mezi 65 a 80 lety považuje milostný život za nedílnou součást partnerského vztahu. Více než polovina lidí také vypověděla, že sex přispívá k jejich spokojenosti se životem. Jiný průzkum zveřejněný v odborném žurnálu The New England Journal of Medicine zase odhalil, že většina starších lidí žijících v partnerském vztahu je sexuálně aktivní ještě dlouho po osmdesátce či i po devadesátce. „Sex ve vyšším věku je pro lidi prospěšný po fyzické i psychické stránce – kupříkladu snižuje riziko srdečních příhod a díky vyplavování endorfinů povzbuzuje dobrou náladu,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Thumbnail # Sexuální příručka sovětských komunistů je hotová Kámasútra
Mohlo by Vás zajímat:

Sexuální příručka sovětských komunistů je hotová Kámasútra

7 z 10 seniorů denně myslí na sex

I když s vyšším věkem klesá lidem libido a přidávají se různá omezení plynoucí ze zhoršující se fyzické kondice, neznamená to, že by se senioři stávali asexuálními. Jak ostatně ukazuje nejnovější průzkum webové platformy OnBuy provedený mezi 2 381 lidmi nad 60 let, 71 % z nich pomýšlí na sex jednou až dvakrát denně, 8 % dokonce i pětkrát až desetkrát za den. Zhruba každý desátý se rovněž přiznal, že během roku 2020 plánuje vstoupit do nového milostného vztahu a 23 % se naopak hodlá se stávajícím partnerem nebo partnerkou pustit do nějaké nové sexuální aktivity.

Thumbnail # Psychologové zjišťují, jaký je sexuální život Čechů po 50
Mohlo by Vás zajímat:

Psychologové zjišťují, jaký je sexuální život Čechů po 50

Starší lidi láká milování ve třech, svazování i spanking

Více než polovina starších lidí (asi 60 % lidí nad šedesát let) by si podle uvedeného průzkumu do konce života ještě přálo zažít milování ve třech. Obdobný podíl seniorů lákají také BDSM hrátky: z nich 63 % touží po erotickém svazování, necelá polovina si chce vyzkoušet spanking (pozn. výprask prováděný v rámci erotické hry). Více než polovina by zase měla zájem o erotický role playing. „Starší lidé se nebrání ani různým erotickým pomůckám. U mužů vedle tabletek na podporu erekce vedou podtlakové pumpy, ženy nejčastěji sahají po vibrátorech a venušiných kuličkách, které jim pomáhají procvičovat vaginální svaly a vnitřní svaly pánevního dna. Lidé nad šedesát let tvoří zhruba třetinu zákazníků našich kamenných prodejen,“ uvádí Adam Durčák.

Další články

Zavří­t reklamu