Fotky pocházejí z rodinného archivu americké rodiny Hübner, která v roce 1958 strávila dovolenou v Evropě. Poznáte, na kterých místech naší republiky snímky pořídili?

Fotky pocházejí z rodinného archivu americké rodiny Hübner, která v roce 1958 strávila dovolenou v Evropě. Poznáte, na kterých místech naší republiky snímky pořídili? | zdroj: vintag.es


45 fotek, které ukazují, jak vypadal každodenní život v Československu v roce 1958

TÉMATA: československo | 1958 | expo

user-avatar

Yvonne K.

1. 12. 2016 | 13:00

Rok 1958 byl pro tehdejší Československo mimořádně úspěšným. Na světové výstavě Expo 58 v Bruselu získal československý pavilon nejvíce cen a stal se světovou senzací. Tehdejší svět překvapilo množství špičkových uměleckých a průmyslových výrobků i nápadů, jimiž se naše malá země na výstavě prezentovala. Prostranství před československým pavilonem bylo zřejmě jediným místem v Belgii, kde stála dlouhá fronta od časných ranních hodin. Celková podoba expozice však měla ke každodenní realitě socialistické společnosti daleko. Lidem se však o poznání volněji dýchalo než v první polovině 50. let. V tomto roce také vzniklo Divadlo Na zábradlí a začal plně pracovat první československý samočinný počítač SAPO. Herečkou roku byla zvolena Jana Brejchová a devatenáctiletý elektromontér Karel Gott vyhrál 1. místo v amatérské soutěži zpěváků.

user-avatar

Yvonne K.

1. 12. 2016 | 13:00

Zavří­t reklamu