válkaČeskoslovenskoobjevy

400 studentů se přišlo rozloučit se starou paní. Více než 12 let jim každý den mávala z okna

400 studentů se přišlo rozloučit se starou paní. Více než 12 let jim každý den mávala z okna
Zdroj: cbc.ca
+ 1 fotka+ 2 fotky

Den co den seděla Tinney Davidson u okna a mávala studentům mířícím ráno do školy. Když nastal čas opustit domov, více než 400 mladých lidí se s ní přišlo rozloučit.

Simona Knotkova 6. května 2019

Tradice započala v roce 2007. Tehdy byl naživu ještě manžel Tinney Davidson Ken. Senioři viděli každý den ze svého okna děti, které mířily do Highland Secondary School v Comoxu.

„Líbilo se mi, jak se děti vždycky dívaly dovnitř, tak jsem si jednoho dne řekla, že jim zamávám. Tak to všechno začalo,“ vypráví dnes osmaosmdesátiletá žena z Britské Kolumbie.

Studenti jí první překvapení připravili už v roce 2016. Na Valentýna ji přišli navštívit a její dům ozdobili množstvím papírových srdíček. „Myslím, že jsem ta nejšťastnější žijící žena na světě. Dělají mi tolik radosti,“ nechala se tehdy slyšet.

Letos bohužel nadešel čas přestěhovat se do domova seniorů. Studenti střední školy na ni ale opět nezapomněli. Když se k nim ta zpráva donesla, více než čtyři stovky z nich utvořilo průvod a společně s ručně psanými cedulemi a kyticemi se s ní přišlo rozloučit. Nakonec jí poslali skupinovou pusu.

„Znovu jsem z toho byla v šoku, kolik dětí se se mnou přišlo rozloučit,“ netajila Davidson dojetí. Video můžete zhlédnout zde.

Další články

Zavří­t reklamu