Amy Johnsonová v digitální podobě na interaktivní prezentaci

Amy Johnsonová v digitální podobě na interaktivní prezentaci | zdroj: heraldscotland.com


3D technologie "přivedly k životu" pilotku Amy Johnsonovou

TÉMATA: pilotky | výstavy | velká británie

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 08. 2016 | 11:00

Amy Johnsonová byla první žena, která dokázala přeletět z Británie do Austrálie. Podařilo se jí to v roce 1930, kdy z Londýna doletěla do Darwinu.

U příležitosti 75. výročí její smrti vytvořila Umělecká škola digitálního designu v Glasgowě unikátní interaktivní prezentaci věnovanou této výjimečné pilotce. Ta je ztvárněna zcela realisticky, dokáže s návštěvníky prezentace také hovořit o svých cestách. 

K vytvoření digitální postavy Amy Johnsonové byla použita stejná počítačová technologie, jako například ve filmu Pán prstenů. Pro potřeby prezentace ztvárnila pilotku herečka Rachel Harrisová, jejíž podoba byla propojena s historickými snímky skutečné Amy Johnsonové.

Interaktivní prezentace bude slavnostně spuštěna v knihovně ve městě Hullu na Festivalu Amy Johnsonové. Bude moci zejména dětem ukázat, jak výjimečnou osobou Amy Johnsonová byla. Festival má také povzbudit mladé dívky a ženy, aby si šly za svými sny a nebály se vstupovat i do oborů, které jsou obecně vnímány spíše jako mužské. Amy Johnsonová to ve 30. letech měla těžší než dnešní ženy, a přesto dokázala prorazit a stát se úspěšnou pilotkou. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 08. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu