Jedni z nejbohatších lidí světa, spoluzakladatel firmy Microsoft Bill Gates a

Jedni z nejbohatších lidí světa, spoluzakladatel firmy Microsoft Bill Gates a "věštec z Omahy" Warren Buffett nepohrdnou sportem, který svého času deník The Sport označil za sport nemajetných. | zdroj: journalstar.com


33 fotek slavných lidí, které dokazují, že ping-pong není sportem jen pro chudé

TÉMATA: sport | ping-pong | celebrity

user-avatar

Blondie

30. 07. 2015 | 16:00

Dříve se ping-pongu říkalo sport chudých. Vynalezli ho dva chudí kluci z Hongkongu, kteří si vydělávali jako sběrači míčků v jednom tenisovém klubu. Jednou chtěli svým kamarádům předvést, co to ten tenis vlastně je, a tak vzali víko z bedny na krevety, přemalovali ho nazeleno a měli něco, co připomínalo travnatý kurt. Přes víko pak napnuli rybářskou síť, místo tenisových raket popadli prkénka na krájení langust a z korkové zátky, ořezané pěkně dokulata, si vyrobili tenisák. A začali pinkat.

Když svoji hru kluci později předvedli i v tenisovém klubu, hráči se smáli a považovali to za vtipnou parodii na tenis. Jejich nápadu se ovšem chytil britský obchodník jménem David Palk a novou hru exportoval do Británie. Brzy se rozšířila do celého světa a už dávno není jen sportem nemajetných. Oblíbili si ji i ti nejmocnější, nejbohatší a nejslavnější lidé na světě.

Protože neklade vysoké nároky na fyzickou kondici a vyžaduje taktičnost a psychické soustředění, stal se stolní tenis oblíbeným sportem mezi intelektuály. Šachový velmistr Bobby Fischer jej přirovnal k běhu na 100 metrů, při kterém se současně hrají šachy. Ostatně vítězem prvního mistrovství světa byl maďarský doktor práv. Spisovatelé jako Salman Rushie, Dave Eggers nebo Howard Jacobson si pravidelně berou přestávku od psaní a čistí si hlavu nad zeleným stolem.

Protože ping-pong uvolňuje manažerský stres, hrávali jej a stále hrají přední politici a státníci, stejně jako šéfové velkých firem, například Bill GatesNa chuť mu přišla také celá řada hvězd ze šoubyznysu – i když se to nezdá, tak během jedné hodiny se při této hře průměrně spálí 260 kalorií. Americká herečka Susan Sarandonová založila úspěšný mezinárodní řetězec ping-pongového sociálního klubu Spin, který navštěvují takové celebrity jako třeba zpěvačka Scarlet Johanssonová nebo zpěvák Axl Rose z rockové kapely Guns N' Roses.

Ale jak v americké sportovní komedii Balls of Fury z roku 2007 pronesl britský herec Christopher Walken, „méně samomluvy, více ping-pongu“! Pojďme se tedy podívat, kdo ze známých osobností hrával pinec. No schválně, s kým byste si ho zahráli, kdybyste si mohli vybrat?

 

user-avatar

Blondie

30. 07. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu