Seriál Jak jsem poznal vaši matku se vysílal celých devět let a získal si miliony fanoušků.

Seriál Jak jsem poznal vaši matku se vysílal celých devět let a získal si miliony fanoušků. | zdroj: wikicommons


21 faktů, které jste (možná) nevěděli o seriálu Jak jsem poznal vaši matku

TÉMATA: Jak jsem poznal vaši matku | How i met your mother | seriál | Ted Mosby | Barney Stinson | Robin Scherbatsky

user-avatar

Crazy Eyes

18. 10. 2015 | 16:00

Po neuvěřitelném úspěchu seriálu Přátelé se ho spousta tvůrců snažila napodobit. Většinou to nebyla žádná velká sláva. Až do doby, kdy se v roce 2005 začal vysílat seriál Jak jsem poznal vaši matku. Devět sérií o pětici kamarádů si získalo neuvěřitelnou oblibu. Věděli jste ale, že scéna, kde se odhalí identita matky, byla natočena už začátkem druhé série? To pro jistotu, kdyby se seriál nechytil a musel předčasně skončit...

1) V celém seriálu bylo jen 12 scén, ve kterých Barney (Neil Patrick Harris) neměl na sobě oblek.

2) V seriálu jsou Ted (Josh Radnor), Marshall (Jason Segel) a Lily (Alyson Hannigan) stejně staří. Ve skutečnosti jsou představitelé Teda a Lily o 6 let starší než představitel Marshalla.

3) Neil Patrick Harris (Barney) dostával za jednu epizodu 210 000 amerických dolarů, zatímco zbytek hlavních představitelů jen 120 000.

4) Ted vypráví svým dětem příběhy o 29 ženách, se kterými randil, než poznal jejich matku.

5) Lily je jediná z hlavních postav, která nehrála ve všech epizodách seriálu. Z 208 dílů nebyla pouze ve 2 epizodách.

6) MacLaren's Pub se kromě L. A. díky popularitě seriálu dnes vyskytuje v mnoha zemích, například v Německu v Berlíně.

7) Postavu Robin Scherbatsky nabídli tvůrci Jennifer Love Hewittové, která však roli odmítla a dala přednost seriálu Posel ztracených duší (od r. 2005). Nakonec role připadla tehdy méně známé kanadské herečce Cobie Smuldersové.

8) Nabídku na roli Teda Mosbyho původně dostal Scott Foley. Ten ji ale odmítl a možnost zahrát si Teda dostal Josh Radnor, který se o roli ucházel.

9) Během 17. dílu 5. série má Ted oblečené tričko s adresou "Ve smečkách 25", což je vyhlášené místo v Praze.

10) Pokud by Ted vyprávěl dětem svou historku v kuse, zabralo by mu to přibližně 77 hodin, tedy přibližně 4 dny.

11) Po konci natáčení si Josh Radnor nechal modrý francouzský roh a Neil Patrick Harris dostal Playbook a box u MacLarena, v kterém parta často sedávala.

12) Představitelka matky, Cristin Milioti, je ve skutečnosti jen o rok starší než její seriálová dcera Lyndsy Fonseca.

13) Postavy Lily Aldrin (Alyson Hanniganová) a Marshall Eriksen (Jason Segel) se spolu líbají velmi zřídka, protože Alyson nesnáší Jasonovo kouření.

14) Robinin moderátorský kolega Sandy Rivers je Alex Denisof, manžel představitelky Lilly Alyson Hanniganové.

15) Barney Stinson je pojmenován po obchodníkovi s heroinem z knihy Jamese Ellroye LA Confidential.

16) Alyson Hanniganová byla těhotná během natáčení čtvrté série. Filmařům se ale zrovna moc nehodilo, aby i její postava byla těhotná, takže se použily osvědčené TV triky k maskování Alysonina těhotenství, jako nošení volných triček nebo obrovských kabelek před rameno. Avšak v díle 4x14 "Dosnežitelné" můžou diváci vidět těhotnou herečku s bříškem, když její postava Lily vyhraje soutěž v jezení hot-dogů a ukazuje pak, jak je přecpaná.

17) Potom, co Alyson Hanniganová oznámila tvůrcům, že je těhotná, Cobie Smuldersová zjistila, že je také v jiném stavu. Kostyméři tedy během čtvrté série museli zakrývat rovnou dvě těhotenství hlavních postav.

18) Scéna, kde se odhalí identita matky a která zahrnuje i Tedovy budoucí děti, se natočila už na začátku druhé série pro případ eventuálního konce seriálu.

19) Roli Stelly si původně měla zahrát Alicia Silverstone, ale po obsazení Britney Spears do stejného dílu z toho vycouvala, protože nechtěla být v jejím stínu.

20) Zdá se, že – na rozdíl od Radnorova Teda a Lily v podání Alyson Hanniganové – Neil Patrick Harris s Barneym tak moc společného nemají. Pro ty, co ho znají jen jako Barneyho, to je asi hodně nečekané, ale v listopadu 2006 Harris veřejně oznámil, že je gay.

21) Harrisova partnera Davida Burtku jsme mohli vidět v několika epizodách Jak jsem poznal vaši matku jako Lilyina přítele Scootera, se kterým se rozešla na maturitním večírku. Jejich vztah funguje od roku 2004. V roce 2010 si pak za pomoci náhradní matky pořídili dvojčata Gideona Scotta a Harper Grace.

user-avatar

Crazy Eyes

18. 10. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu