válkaČeskoslovenskoobjevy

20 faktů o filmu Sedm: měl skončit ještě temněji!

20 faktů o filmu Sedm: měl skončit ještě temněji!
Zdroj: Profimedia.cz
+ 8 fotek+ 9 fotek

Když se řekne thriller, jako jeden z prvních se vám jistě vybaví kultovní film Sedm s Bradem Pittem a Morganem Freemanem v hlavních rolích. Věděli jste, že jeho nezapomenutelný konec měl být původně ještě temnější? Přečtěte si dvacet faktů, které natáčení provázely.

Crazy Eyes 13. dubna 2021

1. Role detektiva Millse byla původně nabídnuta Denzelu Washingtonovi. Ten ji ale odmítl s tím, že se mu příběh zdál až příliš temný a zlověstný. Nahradil ho tedy Brad Pitt, ovšem poté, co Washington finální snímek viděl, řekl, že svého rozhodnutí lituje.


2. Do role Viktora, hříšníka lenosti, chtěl režisér David Fincher obsadit herce velmi vyzáblého. Na konkurz se dostavil herec Michael Reid MacKay, který v té době vážil necelých 41 kg. Herec roli dostal a režisér mu ze srandy při odchodu řekl, že by měl ještě do natáčení něco málo zhubnout. MacKay se na natáčení dostavil s váhou 38 kg.


3. Pitt během natáčení honičky uklouzl, prorazil rukou skleněnou tabuli a poranil si šlachu. Během několika dní byl zpět na place, ale s rukou v sádře. Nebyl to zásadní problém, protože jeho postava se tak jako tak měla zranit, jen ne na ruce. Stačila ovšem drobná úprava scénáře.

4. Verze filmu pro televizi BBC ve Spojeném království byla zkrácena o záběry pitvy oběti, motivované hříchem obžerství a několik dalších krvavých záběrů. Podobně byla z dialogů vynechána i všechna slova o souložení.

5. Pitt o roli v thrilleru Sedm velmi stál. Dokonce kvůli ní odmítl hrát ve filmu Apollo 13.

6. V původní verzi scénáře byla součástí policejního týmu i trpasličí žena, která ohledávala místo činu po každé vraždě a Millsovi ( Brad Pitt) a Somersetovi (Morgan Freeman) velmi nevybíravě nadávala.

7. Hlavního záporáka a jednoho z nejděsivějších vrahů v historii filmu si v Sedm zahrál Kevin Spacey. Ten byl do role obsazen až dva dny před začátkem natáčení.


8. Předseda společnosti New Line Cinema původně odmítl povolit natáčení šokující vrcholné scény, kdy Mills najde v krabici hlavu své ženy, ale díky Pittovi s Freemanem, kteří prohlásili, že z filmu odejdou, pokud bude konec upraven, ke změně nedošlo.

9. Kevin Spacey není uveden v úvodních titulcích, aby divák nevytušil předem, kdo hraje vraha.

10. Role vraha Johna Doea byla nabídnuta také zpěvákovi R.E.M. Michaelovi Stipovi.

11: Všechny knihy s poznámkami Johna Doea byly reálné a vytvořené speciálně pro tento film. Trvalo to dva měsíce a stálo 15 tisíc dolarů.

12. Brad Pitt ve filmu 74x použije slovo „fuck“.

13. Původní konec měl být ještě drsnější, Spacey coby John Doe měl zabít postavu Brada Pitta a až poté být zastřelen Freemanem. Při zkušební projekci ale takový závěr diváci odmítli.

14. Hlavní ženskou roli odmítla Christina Applegate, zatímco Robin Wright Penn o ni projevila zájem, ale po zkoušce byla odmítnuta. Roli nakonec získala Gwyneth Paltrow.

15. Když byl Fincher dotazován na případné pokračování, okomentoval to slovy: „Mám o to ještě menší zájem než o cigarety típnuté o mé oční bulvy.“

16. Než začalo natáčení, zeptal se Spacey režiséra, jestli si může oholit hlavu. Fincher odpověděl, že jestli to udělá, tak on taky. Oba pak byli až do poslední klapky holohlaví.


17. Freemanova role byla nabídnuta Al Pacinovi, ale kvůli jiné práci ji odmítl.


18. Když se mluvilo o možném pokračování filmu, šeptalo se, že by děj sledoval Freemana, zatímco Pitt by byl zavřen v psychiatrické léčebně.

19. Sedmička provází celý film. Všechny čísla na domech v úvodu filmu začínají číslem 7. Stejně tak Somersetův metronom klikne v úvodní scéně přesně sedmkrát. Osudová zásilka je doručena přesně v 7:07. A jméno John Doe má také sedm písmem.


20. Entertainment Weekly vyhlásil Sedem za osmý nejděsivější film všech dob.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu