Gejzír v Nevadě. Stříká vodu až 5 stop do vzduchu.

Gejzír v Nevadě. Stříká vodu až 5 stop do vzduchu. | zdroj: Profimedia.cz


16 míst, která byste měli vidět, než zemřete

TÉMATA: planeta | nejkrásnější místa | Nevada | Japonsko | USA | příroda

user-avatar

Kateřina A.

27. 06. 2015 | 15:00

Na světě existují místa, která lidskému oku připadají neuvěřitelná. Vypadají, jako by je někdo namaloval. Prohlédněte si ty nejkrásnější kouty planety na fantastických fotografiích.

Park Hitači, Japonsko

Přímořský park Hitači v prefektuře Ibaraki je mezi Japonci nesmírně oblíbené místo. Vždy zde něco kvete, ale v každém ročním období je to něco odlišného. Zcela typické jsou pro park květiny hajničky, a to nádherně modré. Na jaře zde současně vykvete na 4,5 milionu těchto nádherných rostlin, a právě toto období je pro návštěvu ideální.

Reliéf Danxia, Čína

Skalní reliéf Danxia na jihozápadě Číny má zvláštní a dost složitý geologický původ. Úzké rokle, strmé skály a údolí porostlá divokými barevnými květinami – to vše dělá z tohoto kraje magické místo, které je právem zapsáno v seznamu UNESCO.  Barvy se mění v průběhu dne se změnou jasu slunce.

Vistáriový tunel, Japonsko

Vistárie jsou nádherně kvetoucí popínavé dřeviny. Hlavní atrakcí této úžasné zahrady je několik desítek metrů dlouhý tunel, jehož samotné zdi jsou tvořené právě vistáriemi. Ideální dobou návštěvy je polovina května. 

Hora Tianzi, Čína

V překladu „Syn nebes“ se tato hora prý stala inspirací pro planetu Pandora ve filmu Avatar. Rozkládá se na ploše 67 km čtverečních a vede jimi i stezka, na kterou ale ne každý sebere odvahu.

Park Takinoue, Japonsko

A další krása, za jejíž vznik je zodpovědná příroda. Rostlina jménem plamenka šídlolistá je nenáročná skalnička, která nádherně voní. Na japonském ostrově Hokkaido patří k těm nejoblíbenějším, a když vykvete, znamená to, že je tu jaro. V parku Takinoue jich kvete současně několik stovek tisíc.

Bonn, Německo

Jaro v Bonnu je prostě okouzlující.

Salar du Uyuni, Bolívie

Bolívijské solné jezero leží na víc než 10 000 kilometrech čtverečních – jde o vůbec největší solnou plochu světa. Zvláštní přírodní podmínky způsobují, že se tu netypicky odráží světlo a celá krajina připomíná spíš nějaký experimentální film nebo drogovou halucinaci, než reálné místo…

Rudá pláž, Čína

Dawa v Číně je jedním z největších mokřadů na světě. Tento kraj u pobřeží moře vyniká také velkým množství solniček, které zde rostou. Tento druh trávy může mít červenou barvu, takže procházka po Dawě připomíná brodění se v krvi.

Jeskyně Naica, Mexico

Nachází se zde největší krystaly sádrovce na světě, vypadají jako z ledu. První jeskyně, zvaná Jeskyně mečů, byla objevena v roce 1910 a je plná nepředstavitelně velkých sádrovcových krystalů, které dosahují délky až 2 metrů a v průměru mají až 25 centimetrů.

Masiv Roraima, Jižní Amerika

Roraima je nejvyšším místem pohoří Pakaraima v Jižní Americe. Tento úžasný geologický útvar se stal přímou inspirací příběhu o Ztraceném světě. Obrovský skalní ostroh měří 31 kilometrů a z okolní krajiny se vyvyšuje o téměř půl kilometru.

Ledové jeskyně Mendenhall, Aljaška

Mendehall na Aljašce skrývá uvnitř svého masivu chodby, jeskyně i prostorné sály. Celá oblast se stala národním parkem, takže nádheru a čistotu tohoto místa už jen tak něco neohrozí.

Jezero Retba, Senegal

V Senegalu, na sever od slavného Dakaru, byste našli jezero Retba. Čím se liší od většiny ostatních jezer na světě, vám musí být jasné už při pohledu na fotografii. Růžová barva vody je způsobena vysokým obsahem řas a solí.

Čínská čajová pole

Na takto nádherná čajová pole narazíte v Číně prakticky kdekoliv, místní už to ani jako něco výjimečného neberou, ale pro nás Evropany představují krásu, na kterou přece jen nejsme tak úplně zvyklí…

Bambusové pralesy, Čína

V čínské provincii Sečuán najdete největší bambusové pralesy na zemi. V zelené záplavě rychle rostoucí trávy (ano, bambus je vlastně jen veliká tráva) žijí pandy, ale ani kdyby tam nebyly, nevadilo by to, ta svěže zelená krása by byla úžasná i bez zvířat…

Antilopí kaňon, Arizona

Na americkém jihozápadě byste nenašli častěji fotografované místo, než je slavný Antilopí kaňon v Arizoně. Hra světla a stínů sem fotografy žene zcela zaslouženě…

Gejzír Fly, Nevada

Je to malý umělý geotermální gejzír v Nevadě. Stříká vodu až 5 stop do vzduchu. Překvapí Vás krásně syté barvy, díky kterým celá krajina vypadá jako malba. Gejzír byl ve skutečnosti vyvinut omylem z poškozené geotermální studny.

user-avatar

Kateřina A.

27. 06. 2015 | 15:00

Zavří­t reklamu