K zástupu sexbomb té doby patřila i česká herečka Olga Schoberová (vlevo). Na její úspěch až o 30 let později navázala česká topmodelka Eva Herzigová.

K zástupu sexbomb té doby patřila i česká herečka Olga Schoberová (vlevo). Na její úspěch až o 30 let později navázala česká topmodelka Eva Herzigová. | zdroj: hannah couture/playboy


15 retro krásek, o kterých jste nevěděli, že pózovaly pro Playboy

TÉMATA: herečky | playboy | erotika | hollywood

user-avatar

ExtraStory.cz

28. 11. 2016 | 15:00

V 50. letech, kdy začal Playboy vycházet, byl víc než jen časopisem s obnaženou dívkou měsíce na prostřední dvojstraně. Tehdy byl poměrně respektovaným periodikem se zajímavým obsahem, kde například vycházel na pokračování sci-fi román Raye Bradburyho Fahrenheit 451 a kde se o dekádu později uveřejňovaly proslulé rozhovory s tehdy populárními muzikanty a kapelami, jako byli třeba britští Beatles. O prestiži časopisu svědčí i to, že nejslavnější ženy té doby si přály objevit se na jeho obálce. Na přelomu 50. a 60. let byla kultura “pinup girl” na vrcholu a mnohá herečka tak chtěla odhalením svých půvabů získat svůdnější image sexbomby. Nutno ovšem dodat, že akty v té době byly ještě velmi umírněné a modelky často polozahalené. Snímky v Playboy netrpěly vulgárností a přílišnou popisností – obnažený dívčí klín se tam začal prezentovat až začátkem 70. let. Ve fotogalerii můžete vidět, které z hvězd 50.a 60. let pózovaly pro Playboy. U některých byste to možná ani nečekali.

user-avatar

ExtraStory.cz

28. 11. 2016 | 15:00

Zavří­t reklamu